Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan működik egy új autó...

Hogyan működik egy új autó vásárlása?

Figyelt kérdés
Mostanra gyűlt össze elegendő pénzem egy új autóra, egy BMW F30-ast néztem ki, teljesen újat szeretnék venni, csak még nem vagyok teljesen képben, hogyan működik ez. Bemegyek a márkakereskedésbe, kiválasztom a színét, belsejét, kiegészítőket, stb, pár hét után amikor megérkezett az autó, kifizetem, átveszem a kulcsokat és nagyjából ennyi? Pontosan, részletesen hogyan történik ez a BMW-nél?

2018. márc. 17. 18:51
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
mert ha bemegyek egy akármilyen boltba, ott nem kezdek el alkudozni az árussal...a BMW kereskedés meg mégsem egy vásár..
2018. márc. 17. 19:23
 12/20 anonim ***** válasza:
Kérdés hanglejtessel erdeklodsz az àrrol.
2018. márc. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Ha nem kamu a kérdés, akkor először is gratula a leendő járműhöz.

Bár én autót nem, de 2 új motort vettem másfél év alatt (Kawasaki, Suzuki).

Google-ben keress meg egy pár kereskedést (min. 5-öt) és első körben emailben érdeklődj az adott típus után. Kérdezd meg, hogy milyen akciók vannak, milyen engedményeket tudnak adni. Nyugodtan mond meg, hogy több szalont is megkérdeztél és a legkedvezőbb ajánlatot adónál fogod megvenni a kocsit. Egy 10-12 milliós autónál kb 2 milliót el szoktak engedni, ha ügyesen csinálod. Ha kérdésed van, írj nyugodtan.

2018. márc. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi, valóban nem kamu a kérdés, mivel ide akár milliárdosok is regisztrálhatnak (de én nem vagyok az :D). Ezt komoly kérdésnek szánta, és köszi az eddigi válaszokat!

Esetleg ha olyant írok, hogy egy másik kereskedésben olcsóbb ajánlatot kaptam, akkor valószínűleg lejjebb viszik az árajánlatot? Én első sorban a Wallis-t néztem ki magamnak.

2018. márc. 17. 22:01
 15/20 A kérdező kommentje:
Nekem így az fura egy kicsit, hogy alkudhatok az árából, pl. hogy egy bele választott díszléc 220 ezerbe kerül szerintük, de én kötözködök velük, hogy adják már 200 ezerért csak az a díszlécet.....nekem ilyen érzésem van így már, hogy amit mondanak az nem fix anyag és gyártási ár, hanem egy kb. kereskedelmi ár.
2018. márc. 17. 22:07
 16/20 anonim ***** válasza:

13-as vagyok. Ha azt írod az ajánlatukra, hogy máshol többet engednek (kamura), az nem a legjobb megoldás.

1. Attól ők még többet nem fognak engedni, legfeljebb vmi hangyafasznyi extrát még rádobnak.

2. Ha csak 1 helyen próbálkozol, akkor lehet, hogy kihagysz egy pár millióval olcsóbb ajánlatot egy másik kereskedésnél.


(Bizonyos százalékokért én lebizniszelem helyetted az egészet :D)

2018. márc. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Kérdező amit neten láttál az a listaár. Listaáron csak a hülyék vesznek új autót. Alkudni kell. Durván.
2018. márc. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Fogod magad és a konfigurátorban össze raksz egy kocsit.

Ezt elküldöd a lehető legtöbb bmw kereskedésnek e-mailben.

Megírják az ajánlatot.

A legolcsóbb ajánlat alapján írsz a többinek , hogy ez alá kéne menni.

Ezt addig folytatod amíg el nem fogynak a szalonok és meg nem kapod a lehető legkedvezőbb ajánlatot.

Elmész a szalonba, kifizeted , örülsz.

2018. márc. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Azt tegyük hozzá, hogy valós alkudás nincs. Nekik ez bele van tervezve, hogy majd mennyit engednek, csak van akit ez nem érdekel és kifizeti a listaárat, magyarán ugyan az mint amikor valaminek felviszik az áràt, hogy aztán az eredetire akciózzák.
2018. márc. 18. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Az alku témát kiveseztek előttem. Viszont arra szamits, hogy vagy készletről veszel (olyat ami van készleten) vagy rendelsz egyedi igényeid szerint. Ez esetben kb fél éves várakozás következik. Kb nyár vége, ősz eleje mikor kocsid lesz... Ez a realitás.
2018. márc. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!