Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gépjármű-átírás elmulasztása...

Gépjármű-átírás elmulasztása után új autó vétele?

Figyelt kérdés

Körülbelül 2 éve vásároltam ismerőstől egy régi 92-es évjáratú autót kerek 40 ezer forintért, gondoltam jó lesz játszós autónak.Nem voltam tisztában a dolgokkal, első autó vásárlás lett volna, gondoltam nem lesz gond belőle, könnyen intézhető. Adás-vételi szerződés megtörtént, de az átiratás nem volt lehetséges, mert az autón nem volt műszaki vizsga, az előző tulaj is ezért adta el, mert nagyon sokba került volna a rendbehozatala(rozsda rozsda hátán, a motor is felújításra szorult). Első alkalommal azonnal elküldtek, mondván csináltassam meg a műszaki vizsgát, eredetiségit, biztosítást... persze ez 15 napon belül lehetetlen volt ilyen állapotban, ezáltal büntetést kaptam, amit kifizettem. Pár hónappal később újra kaptam egy büntetést, vagyonszerzési illeték címen, azt is kifizettem. Azóta az autó már kivonva a forgalomból, rendszám leadva. Azóta sincs a nevemen, üzemképtelenül rohad az udvaron. A közeljövőben szeretnék egy másik autót vásárolni, kérdésem pedig az lenne, hogy az új autót a nevemre tudom íratni, vagy szerencsésebb egy másik személy nevére íratni azonnal?

Az okmányirodában megjegyezték, hogy a nevem felkerült egy listára, mely az un. gépjármű-átiratást elmulasztó személyek nyilvántartása.

Az általam kinézett autó friss vizsgával rendelkezik, tehát ez a probléma nem fordulna elő, kérdés hogy velem lenne-e probléma.

Kérem hozzáértők válaszát.



2017. nov. 7. 02:25
 1/3 anonim ***** válasza:

1: a műszaki vízsga nem feltétele az átiratásnak.

2: "mindössze" szerepelsz egy listán. Mintha BAR listás lennél. Ha jókisfiú leszel és rendesen csinálsz mindent, nem lesz hátrányod. Csak ha megint rosszalkodsz.

2017. nov. 7. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 veterán vas ***** válasza:

Kérdező!

Nem árt tudni, hogy:

-átírásnál az alkalmazott, a tulajdonjogi bejegyzéseket "ügyintézi", semmi köze a műszaki vizsgához, sem az autó állapotához, sem a vásárlás körülményeihez.


Kérdés 1.:

-ha nem írattad át, akkor hogyan képződhetett pár hónap múlva "vagyonszerzési illeték"?

Kérdés 2.:

-ha egy autó nem is a Te tulajdonod, sőt már a forgalomból is kivonták, akkor mit keres az udvarodon?


Amúgy nem tudom, létezik-e ilyen "mulasztási lista", és ha igen, az mennyire lehet publikus?

Tegyük fel, hogy létezik, és kifüggesztik az okmányirodában a hirdetőtáblára.

Na és ..........? ;)

2017. nov. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

És akkor még a biztosító fog jelentkezni nálad, legkésőbb akkor mikor kötöd a biztosítást a másik autóra, hogy fizess fedezetlenségi díjat arra az időszakra amíg nálad volt az autó és nem volt kivonva forgalomból.

Egyébként az eladó meg le tudta íratni a nevéről? Mert az igen érdekes szituáció.

2017. nov. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!