Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vegyek magamnak autót? Vagy...

Vegyek magamnak autót? Vagy még várjak?

Figyelt kérdés

Elnézést a helyesírási hibaimért, felvidéki magyar vagyok. Köszönöm a megértést.


Már fél éve megvan a jogosítványom. Otthon nem hidtek bennem hogy megcsinálom a vizsgát. Szerencsére letettem.


Nagyszüleim azt mondták, hogy ha leteszem a vizsgát oda adják az autót. Nagy köszönet nekik, hogy oda adták az autót nekem, igaz az ő nevükre van iratva az autó. Skoda felicia 1998-as kiadás. Jó állapotban van, csak nehezen nyomom ki a kuplungot. Nagyapám mindig tölti a batrit az autóban, mert néha nehezen startol be az autó, és akkor már röktön fel kell tenni tölteni a batrit. Nekem is néha nehezen startol be, de ha szét szedi magát akkor aztán nem fog olyan nehezen startolni.


Na a nagymamám mondta, hogy fog kelleni venni batrit, mert nehezen startol az autó, hogy az anyumék adjanak beléje felet mert nekem nincs annyi pénzem.


Most kezdjük ott, hogy a kuplungot fogom én fizetni ha elromlik és nem mindig járok rajta, párszor elmentem suliba autón ha időbe kellett menni az órára. A másik dolog az, hogy a batri kb. 50 euró plusz ,mínusz. Azt igazán én arról nem tehetek, mert nem én töltöm a batrit az autóban mindig.


Hálás vagyok a nagyszüleimnek, hogy oda adták az autót “nekem” ha már az enyém. XD

Azon gondolkodok, hogy elmegyek brigádra, összespórolok sok pénzt és veszek magamnak autót. Igen most talán gondoljátok, hogy ha veszek autót akkor avval nem lesznek problémák. De igen számolok én vele, hogy igen minden autón vannak valamilyen hibák. De úgy fogok vele bánni mintha az enyém lenne. Lehet ez az autó is az enyém, de amikor voltak a nagy havazások, nagyapám azt mondta ne próbálj menni autón iskolába vagy akárhová mert csúszik az út. Kérdem tőle ő sem járt teli időszakban autón? Hogy nem, nem járt egész télen autón. Nos ha ő nem járt a nagyapám akkor most én se menjek. Igen jót akarnak, de néha már kicsit túlozzák. Ott vannak a szüleim ők parancsolnak, hogy mit csináljak, mit jónak látok. Jóformán megkérdezem a szüleimtől milyen véleménnyel vannak azzal, hogy menjek télen autón vagy sem. Én úgyis a fejem szerint megyek, amit beveszek a fejembe annak úgy kell lenni és nagyon keményfejű vagyok.


Mi a véleményetek az egészről? Mit csináljak?


Köszönöm szépen a válaszokat.


2018. márc. 18. 12:15
 1/8 anonim ***** válasza:

De aranyos vagy, nagyon szépen írsz! :)

Tetszik!


Szerintem mindenképpen saját autód legyen, akkor senkinek semmi beleszólása nem lesz hogy mit csinálsz az autóval.

2018. márc. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kb mennyit kell fizetni az aláírásért és a kontrollákér? 200€ plusz mínusz?
2018. márc. 18. 12:22
 3/8 anonim ***** válasza:

autó átírási költségeire gondolsz?


[link]


Az azért érthető, hogy megmondják neked, hogy pl ne használd havas időben, elvégre a kocsi az övék, te csak használod. Ha összetöröd, akkor nekik keletkezik káruk,nem neked. Én spórolnék és vennék sajátot, ott senki nem szólhat bele mit csinálsz vele, mikor és hol.

2018. márc. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egy új akkumulátor nem egy horribilis összeg, utána nem kell töltőre pakolgatni.

Télen meg valóban lehetneknolyan napok, amikor jobb otthon hagyni az autót. - ennyit a nagypapa Skodájáról, plusz, ha az akkumulátor megvásárlása probléma, ott bajok vannak.


Azt könnyen mondhatják neked, hogy vegyél autót, az a legjobb - igen, csakhogy azt miből tartod fent, ha nincs rá pénzed.

Az addig oké, hogy dolgozz, gyüjtsd a pénzt, a hogyan továbbról ráérsz akkor elmélkedni, ha már össze gyűjtöttél fél.millió forintnyi eurót... addig meg vegyél a nagypapának ajándékba egy akkumulátort

2018. márc. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Vegyél bele új batrit. Az új batri kb. 80-100€.
2018. márc. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem lesz az 80-100 euro, a Feliciaba elég egy 44Ah-s, az valóban 50 euro körül lehet.
2018. márc. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tessék , még 50 euró sincs egy bele való akkumulátor.

[link]

[link]

2018. márc. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ameddig nincs rendszeres jövedelmed addig hülyeség autót venni, meg fenntartani sem tudnád miből. Ami nagyszüleidnek van autója abba legegyszerűbb egy másik akkut (batrit) vásárolni, meg azért ha van rá keretetek vigyétek el villamosságishoz hogy nézze meg hogy a generátor tölt-e rendesen, mert lehetséges hogy azzal is probléma van. De egy normális új batri ahogyan nevezitek valóban 50 EU körül van, én is felvidéken vásároltam az ott élő barátnőm autójába, és idehaza nálunk is kb ekörül mennek.

Ezért új autót venni értelmetlen főleg ha nincs rendszeres jövedelmed. Ugye új autónál egyből célszerű vezérlést cseréltetni, olajat, szűrőket, ha úgy van fékeket sem árt, és ezek sem olcsóságok. Aztán ugye még számos más rejtett hibája is lehet egy használt autónak, vagy éppenséggel 1 év alatt elhasználódik benne például a generátor és megadja magát vagy bármi amit cserélni kell.

Ha a nagyszüleid autójának egyedül csak batri csere kell ahogyan a barátnőm is mondta mindig, meg a többi felvidéki haverom akkor azzal valóban sokáig kibírhatja még az autó, főleg ha csak ennyi baja van. meg ugye neked gyakorlásra az még teljesen elegendő, főleg hogy nem is vezetsz még annyit. Én azt mondom ameddig lehet tartsátok meg azt az autót és inkább költsetek rá ha csak ilyen dolgokat kell cserélni, mert ugye az akku az fogyó eszköz.

2018. márc. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!