Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nektek hogy tetszik ez az autó?

Nektek hogy tetszik ez az autó?

Figyelt kérdés

Kinéztem magamnak első autónak egy 2007-es Mazda MX 5-öt. Érdekelne, hogy nektek ez hogy tetszik? (29 éves vagyok és 188cm)


[link]

[link]

[link]

[link]


A méretek miatt:

[link]


Több ismerősöm szerinte túl kicsi, nevetséges, Mr. Bean autó. Tényleg ennyire gáz a kinézete a kis méretei miatt?



2018. márc. 18. 14:00
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
56%

Nekem egyik álomautóm az MX5. Mondjuk a régi első generációs bukólámpás verzió. Sportos, könnyű, fiatalos és hátul hajt. Mi kell még?

Akik azt mondják hogy kicsi a 188 centihez azok tévednek. Egy Suzuki Cappuchinonál még megértem, de egy MX5-nél nem hiszem hogy probléma lenne.

Egyedül ami visszatartana tőle az az hogy kevés ülés van benne. Tudom hogy ez ilyen. De azért nem rossz mikor el tudsz vinni több embert is. Ez úgy lenne jó, ha mellé lenne egy normál kocsi.

De amúgy magadnak veszed az autót. Hidd el ha nem olyat veszel amit te szeretnél azt jobban fogod bánni. Olyan autót akarsz amibe minden nap örömmel szállsz be. Nem olyat ami közben azon gondolkozol hogy nem is azt akartad, csak mások beszéltek rá.

2018. ápr. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Ültél már MX-5-ben? 188 centihez kicsi. A gyár 185 cm-ig ajánlja, de a magam 175 cm-jével is túl magasnak érzem magam benne néha. Főleg a tetőkeret miatt, ami elég alacsonyan van. Ha be van csukva a tető, rendesen lapítani kell, ha például megállsz piros lámpánál, hogy lásd is. Ha teheted, próbálj ki egyet hosszabb távon, akár utasként. Van, aki magas, és mégis jól érzi magát benne, de 188 centivel minimum kompromisszumos megoldás. Az MX-5 egyik fejlesztési pontja volt, hogy ne legyen az autóban egy centi felesleges hely sem. Még én is koppra hátratolt üléssel vezetek, és a kormányt túl közelnek érzem magamhoz (a kormányt ki-be nem is lehet állítani). Na most minél magasabb valaki, ez annál furább lesz. De ahogy valamelyik majom a Totalcarban megmondta a ló és lovasa érzéshez nem várhatod el, hogy mindenben a ló alkalmazkodjon, itt neked is alkalmazkodnod kell az autóhoz.

Én féltem tőle vásárlás előtt, hogy mennyire tudok majd együtt élni a korlátaival, de eddig csak jó tapasztalataim vannak. Rövid idő alatt hozzászoksz ahhoz is, hogy átgondold, mikor mit akarsz magaddal vinni, és mi az, ami szükségtelen.

2018. ápr. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!