Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi okozhat égett szagot,...

Mi okozhat égett szagot, rövid autózás után?

Figyelt kérdés

Érdekessége a jelenségnek, hogy se túl rövid, se hosszabb vezetés után nem érezni. Kizárólag álló helyzetben, kb. öt perc után, égett gumi-jellegű szag jelentkezik. Ezen kívül semmi változást nem vettem észre a gép viselkedésében.


Hétvégi autóról van szó, egy-két hetente használva. A szerelőmnek nem tudom megmutatni, mert mire odaérek hozzá, már nem produkálja.


Előre is köszi a segítséget!



2018. márc. 19. 12:26
 1/7 anonim ***** válasza:
ékszíj
2018. márc. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Hasonló szituban voltam, nekem a bal első lámpámnak ázott be egy csatlakozója, ez folyamatosan füstölt kb egy hétig amikor járattam a kocsit, a biztosíték nem olvadt le, de necces volt ahogy utólag néztem a csatit, mázlim hogy nem gyulladt ki. javaslom ha érzed a szagot nyisd fel a motorháztatőt és szaglássz, figyelgess körbe. Nekem egy vékonyka füstoszlop jelezte a helyszínt :)
2018. márc. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Repedt, vagy lecsúszott kartergáz visszavezető cső.
2018. márc. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

valahol olaj csöpöghetett a kidörrentőre..


ha teheted alámész, és végignézed a kipuffogó- csövet...kiderül, hol is van valamilyen olaj, vagy zsírfolt.

2018. márc. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
57%

ÉGETT, GUMI JELLEGŰ SZAG.


Ezt elég nehéz összetéveszteni bármivel is, égett műanyaggal, vagy égett olajjal. Egyik sem olyan.


Kérdező, szerintem azonnal menj vele szerelőhöz, elképzelhető, megszorult egy görgő a vezérlésben, és csúszik rajta a vezérműszíj. Vagy ahogy írták, ékszíj.

2018. márc. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok, köszönöm a konstruktív válaszokat! Amennyiben az ékszíj csúszik, úgy kellene okoznia valamilyen hanghatást is, nem?
2018. márc. 20. 08:40
 7/7 A kérdező kommentje:
Plusz info esetleg, hogy a motor egy láncos vezérlésű, Nissan VQ35DE.
2018. márc. 20. 08:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!