Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért mennek sokan 30-40...

Miért mennek sokan 30-40 km/h-val a megengedett sebesség alatt úgy, hogy van alternatív útvonal, ahol úgyis lassabban leht menni?

Figyelt kérdés

Van a környékünkön egy elkerülő gyorsforgalmi út, 100 km/h sebességkorlátozással. Vele párhuzamosan halad a főútvonal, nagyrészt lakott területen belül, 50-es korlátozással.

A gyorsforgalmi útról és -ra több fel- és lehajtó van a településekre, semmi olyan hely nincs, amit CSAK a gyorsforgalmiról lehetne elérni. Minden elérhető a főútvonalról, sőt, légvonalban az rövidebb is.


Rendszeres, gyakori jelenség, hogy a gyorsforgalmin haladnak 60-70 km/h-val az autók.


A kérdésem: ez miért van? Nekik ez miért jó? Mi motiválja ezeket az embereket, hogy kimenjenek a gyorsforgalmira?

Oké, fél a sebességtől, nem olyan az autója, nem siet, stb., viszont akkor miért nem jó nekik a "sima" főútvonal, ha ennyivel terveznek haladni?

Szándékosan tartják fel a forgalmat, és az okoz nekik örömet, ha bosszanthatnak másokat?

Vagy milyen magyarázat van erre?

Valaki érti ezt a gondolatmenetet?


(A kérdésem nyilván jó látási- és útviszonyokra vonatkozik, tejködben, ónos esőben, egyéb helyzetekben evidens, hogy visszavesz az ember a tempóból.)


2018. márc. 19. 12:54
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
(Máshol is láttam ilyet, nem a mi környékünk sajátossága, csak itt találkozok vele a leggyakrabban.)
2018. márc. 19. 12:55
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen 50-nél 35-40-nel megy, tehát ugyanúgy időt nyer a gyorsforgalmin mint te
2018. márc. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

És fordítva?

Pl. [link]


Nem megyek az M0-ra vezető, 70-es sebbességhatárú útra, hanem maradok a "rendesen". 40-es részén 45-50-el, 50-es részén 55-60-nal megyek, s villog, dudál, öklöt ráz mögöttem.

2018. márc. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Mert folyamatosan lehet haladni. Kinek jó szerinted fékezni, megállni, elindulni, gyorsítani majd újra az egészet, ha mehet kvázi egyenletes tempóban. Persze a nénikéjét annak aki 30-40-nel megy a megengedett alatt, de erre már csak ők tudnák a választ.
2018. márc. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

#2

Akkor meg kérdezhetném, hogy miért nem megy a mellékutcában, miért kell a főúton...


#3

Ez is egy létező probléma, sok az idegbeteg aki lenyom akkor is, ha mész annyival, amennyi a megengedett.... viszont ez nem válasz, csak egy másik probléma..


#4

Azért 3 pedál nyomkodásába, meg egy váltó kezelésébe ne akarjon már belehalni senki. :D Volt, hogy átmenetileg olyan autóval kellett járnom, amit nem éreztem megbízhatónak, nem mertem vele 90 fölött menni - és nem is mentem ki vele olyan útra, ahol 90 fölötti volt a sebességkorlátozás. Nekem nem esett le a lábam attól, hogy ~2 helyen meg kellett állnom (az említett szakaszon a településeken áthaladó főútvonalnak végig elsőbbsége van, csak kb. 2 lámpánál, és 1 körforgalomnál kell esetleg megállni, azoknál se mindig). Mindenesetre meg se fordult a fejemben, hogy másokat tartsak fel folyamatosan az én egyéni problémám miatt.

Éppen ezért nem értem, mert én is meg tudtam oldani, és még csak nem is fájt, nem voltam hátrébb, nem lett nehezebb/rosszabb az életem...

2018. márc. 19. 15:59
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

Ismét egy tipikus provokatív kérdés.


A kérdező ahelyett, hogy megkérdezné azt, aki számára nem érthető módon közlekedik, azok háta mögött névtelenül fröcsögve, lekezelően, általánosítva tesz pár téves ténymegállapítást, majd kezét összedörzsölve várja az egymásnak ugró válaszolókat.


Kérdező: de igen, őket kell megkérdezned. Egyenként. Tudod, nem minden ember egyforma, mindenkinek más oka van - amit ráadásul mi nem tudhatunk.

2018. márc. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

#6


És ezt hogy gondolod? Nyomjam le az útról, és mikor kénytelen megállni, akkor üljek át mellé és kezdjek csevegni? :D Vagy hogyan kellene őket egyesével megkérdeznem?


Gondoltam, itt sokan olvassák, aki magára igaznak érzi, az pedig le tudja írni a jelenség okát.

Aki meg nem érzi magára igaznak, az meg majd továbbgörget.


Tudod, kissé kellemetlen, hogy RENDSZERESEN kétszeresére nő a menetidőm az ilyenek miatt, és gondoltam, legalább jó lenne tudni, hogy MIÉRT.

Hátha van benne valami logika, van mögötte valami értelmes indok, csak én még nem jöttem rá.

2018. márc. 19. 16:21
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

"És ezt hogy gondolod? Nyomjam le az útról, és mikor kénytelen megállni, akkor üljek át mellé és kezdjek csevegni? :D Vagy hogyan kellene őket egyesével megkérdeznem?"

Ez a te problémád. Minimális intelligenciával beláthatnád, hogy ha teszem azt nők véleményére vagy kíváncsi, akkor hiába kérdezgeted a férfiakat, hogy szerintük mi a nők véleménye. Na itt ugyan ez a helyzet.


"Gondoltam, itt sokan olvassák, aki magára igaznak érzi, az pedig le tudja írni a jelenség okát."

Ezt te sem hiszed el. Már a kérdésed sem így van kiírva, nem őket szólítod meg. Tehát hazudsz.


"Aki meg nem érzi magára igaznak, az meg majd továbbgörget."Pontosan tudod - ahogy minden kezdő provokatőr -, hogy nem görget tovább senki. Mindenki el fogja mondani a véleményét, majd egymásnak esnek. Ha nem, akkor majd te teszel még pár hozzászólást, ami olaj lesz a tűzre.


"Tudod, kissé kellemetlen, hogy RENDSZERESEN kétszeresére nő a menetidőm az ilyenek miatt, és gondoltam, legalább jó lenne tudni, hogy MIÉRT."

Ha neked KÉTSZERESÉRE nő a menetidőd, akkor komoly baj van. Szerintem azonban csak erősen csúsztatsz ezzel a kétszeressel - ergo hazudsz. Ismét.


"Hátha van benne valami logika, van mögötte valami értelmes indok, csak én még nem jöttem rá."

Nem is vagy rá kíváncsi. Vagy tán akkor nyugodtan mennél lassabban? Frászt.

2018. márc. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

#8


Szerintem inkább te kötekedsz, és csinálod a feszültséget. :)


"Minimális intelligenciával beláthatnád, hogy ha teszem azt nők véleményére vagy kíváncsi, akkor hiába kérdezgeted a férfiakat, hogy szerintük mi a nők véleménye."

Te miről beszélsz? :D


"Ezt te sem hiszed el. Már a kérdésed sem így van kiírva, nem őket szólítod meg. Tehát hazudsz."

Általánosan fogalmaztam, ennyi. Nyilván az is releváns válasz, hogy "én nem így vezetek, de a húgom/bátyám/kiskutyám igen, és ő azt mondja, hogy azért teszi, mert.........".


"Pontosan tudod - ahogy minden kezdő provokatőr -, hogy nem görget tovább senki. Mindenki el fogja mondani a véleményét, majd egymásnak esnek."

Nem hinném, hogy az én hibám, illetve felelősségem, hogy ki milyen választ ír. Az irreleváns, offoló, gyűlölködő válaszokat majd úgyis törli a moderátor - szoktam jelenteni, ha ilyet látok.


"Ha neked KÉTSZERESÉRE nő a menetidőd, akkor komoly baj van. Szerintem azonban csak erősen csúsztatsz ezzel a kétszeressel - ergo hazudsz. Ismét."

Rendszeresen teszek meg egy 50 km-es távot. Ennek része a kérdésben említett gyorsforgalmi út, több hosszú lakott területen kívüli szakasz, illetve némi 50-es vagy 60-as korlátozásos lakott terület. Az egész szakaszt tekintve olyan 80 körül kellene lennie az átlagsebességnek, vagyis nem szabadna 1 óráig tartania az útnak.

SOHA nem sikerült még a távot 1 órán belül abszolválni - illetve egyszer, mikor éjszaka kellett ezen az útvonalon mennem, üres úton. Akkor egy laza 40 perc volt, parkolással, mindennel együtt. Amúgy bő(!) 1 óra.

Összehasonlításul: nagyjából ugyanezen a vonalon van vasút is, a pálya kb a középkorban volt utoljára felújítva, és a jó öreg Bzmot jár rajta. A menetideje másfél óra, ebben benne van egy 10-15 perces várakozás az egyik állomáson.

Namármost, belátható, hogy ez a vonat nem egy Shinkansen, ráadásul körülbelül minden második fa mellett van egy megállója. Ezt a csodajárgányt kb 10-20 perccel lehet megelőzni autóval.

Aki szerint ez normális, az nagyon ráérhet.


"Vagy tán akkor nyugodtan mennél lassabban? Frászt."

Örülök, hogy jobban ismersz, mint én magamat! Igen, képzeld, ha zavaró jelenségre kapok normális magyarázatot, akkor kevésbé zavar.

Volt idő, amikor ugyanígy nem értettem, miért megy egy szirénázó mentő nagyon lassan. Aztán megértettem, hogy a betegnek bizonyos esetekben veszélyes a sebesség, azóta nem zavar.

Tudom, hogy vannak, akik nem képesek változtatni a véleményükön, ez nem az én dolgom.

Engem az értelmetlen marhaságok zavarnak, a megindokolt, létező problémák pedig nem. Lehet, hogy ez ritka dolog.


Mindazonáltal felfogtam, én vagyok a szemét, meg minden, oké, lapozzunk, légyszíves ne offold szét a kérdést. Tudomásul vettem a véleményed. :)

2018. márc. 19. 16:50
 10/16 anonim ***** válasza:
Fogalmuk sincs hol vannak, csak követik a gps-t a saját kis tempójukkal, a többi közlekedőre meg nincsenek tekintettel.
2018. márc. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!