Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valaki rendelt, és próbált...

Valaki rendelt, és próbált már Iharos karosszéria javító elemet az autójához?

Figyelt kérdés

Megbízható termék?

Ez úgy működik, hogy megrendelem az elemet, átadom egy karosszériásnak, és ő felhegeszti a rozsdás elem helyére? Azután pedig színre kell festeni, és kész? Köszi, előre is!



2018. márc. 19. 14:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tök mindegy, hogy hol veszed, A Bárdi vagy az Unix is ugyanazokat a termékeket forgalmazza. Vannak viszonylag jó minőségűek és kevésbé jók, de ez csak az odaillesztéskor derül ki. A munkafolyamat nagyjából úgy működik, ahogy leírtad, annyival egészíteném ki, hogy a lemez élek tömítése, üregvédelem és alvázvédelem is beletartozik, vagy kellene tartozzon.
2018. márc. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Az érdekelne még, ha tudsz segíteni, hogy az autón az ajtó alatt nagyon rozsdásodik, tehát nem az ajtó, hanem közvetlenül alatta. Hiába néztem javító elemeket, arra semmit nem találtam, csak olyan, hogy küszöb, de az nagyon kicsinek tűnik, ez meg ugye teljesen az autó alja a két ajtó alatt, amit én mondok. Ennek, hogy lehetne utána nézni.
2018. márc. 20. 08:14
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen, az a küszöb. Ha elárulod milyen autó és milyen évjárat, utánanézek neked.
2018. márc. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
2001-es Daewoo Matiz, ferdehátú.
2018. márc. 20. 09:48
 5/11 A kérdező kommentje:
Láttam neten több alkatrész gyártót, 5000-től egészen 15000-ig, holott ugyanarról az alkatrészről van szó. Így gondolom van különbség a minőségben. De ekkora összegeket nem tudok rákölteni. Az autó magam 450000 volt, még 2011-ben. Ez az Iharos tűnik számomra elérhető árfekvésben. Így azon gondolkodom. Küszöb és sárvédő részeken rozsdál nagyon. Már próbáltuk üvegszálas autógittet is, de így házilag, nem lett a legszebb, így azért adtam a fejem az egész elem cseréjére.
2018. márc. 20. 09:51
 6/11 anonim ***** válasza:
A Matiz küszöb valóban ekkora, a viszonylag kicsi hátsó ajtó miatt. Az Iharosnál a drágább küszöb Klokkerholm gyártmány, ami viszonylag jó minőségű, az olcsóbbat nem tudom milyen. A cikkszám alapján a javítóív is Klokkerholm. Az árak cégenként változnak és ha van ismerős, akkor lehet kedvezményt is szerezni. Sajnos a Matiz eléggé szeret korhadni, mivel az alváz és üregvédelme minimális. Azért arra figyelj a javításnál, hogy ennek a költsége meghaladhatja akár az autód értékét is!
2018. márc. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Konkrétan az Iharos honlapján nézted, vagy máshol?

Ezek a javítóívek nem színezettek ugye? (csak mert volt olyan oldal, ahol fekete volt a küszöb, de a sárvédő ív viszont fehér)

2018. márc. 20. 13:27
 8/11 anonim ***** válasza:
Az Iharos és a Bárdi katalógusaiban néztem. Általában alapozva vannak, feketére vagy szürkére. Néha nincs rajtuk semmilyen festék (ez az olcsóbb kategória), ritkán pedig galvanizáltak (ezek drágábbak).
2018. márc. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Még egyszer nagyon szépen köszönöm az információkat.


Meg egy olyan kérdésem lenne, ha szabad :) Ha az ajtó alja rozsdásodik, akkor azt gondolom a karosszériás csak "maszek" módon, alkatrész nélkül, saját lemez hegesztésével tudja megoldani.

2018. márc. 22. 09:24
 10/11 anonim ***** válasza:

Miért ne szabadna kérdezni, ez itt a gyakori? :)


Úgy látom, hogy nincs hozzá ajtójavító lemez, ezért hajlítani kell hozzá, de ez nem okozhat problémát egy karosszériásnak. Azért az megfontolandó, hogy érdemes-e javítani az ajtót! A lakatos munkadíja és a festés elég húzós összeg lehet, viszont bontottan már lehet kapni 10e körül Matiz ajtókat. Ha sikerül hozzá színben megfelelő rozsdamenteset találni, mindenképpen jobban megéri, de valószínűleg akkor is, ha más színű. Megfelelő üregvédelem után évekre le van tudva az ajtó és nincs össze-vissza foltozva.

2018. márc. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!