Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Normális, hogy olajcsere után...

Normális, hogy olajcsere után is felete a motorolaj? Nem mentem vele 100 km-t sem.

Figyelt kérdés
Az autó 2.2 HDI motorral szerelt, 10ezrenként megkapja az olajat, gyári előírt Total Quartz 9000 ret. Ott voltam mikor lecserélték tehát nem basztak át. Olyan 60 km után gondoltam ráellenőrzök a szintre és a nívópálcán ugyan olyan fekete volt az olaj mint a csere előtt. Ha ez nem ok akkor mi segíthet? Takarítsam ki a kartert?? Köszi szépen!

2018. márc. 21. 08:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Normális jelenség, ne aggódj.
2018. márc. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Dízelnél ez teljesen rendben van.
2018. márc. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
39%
Dízel, így kvázi normális hogy hamar feketedik az olaj. A szintet meg ne rögtön leállítás után nézd meg. Menj az autóval, legyen üzemmeleg. Állítsd le, várj 5-10 percet, hogy vissza tudjon csorogni az olaj. Vedd ki a nívópálcát, töröld meg, dugd vissza koppanásig, húzd ki újra, és az a valós szint. Ha így is fölötte van, akkor vizsgáld meg az olajat, ha gázolaj szagú, vagy ha habzik, az nem jó. Én kicsit meg szoktam kóstolni ha gyanús, az íze is sokat mesélhet az olajról (na nem belekortyolok, csak az ujjamról megnyalom). Egyik ismerősömnek az olaj ízéből rögtön megmondtam, hogy valószínűleg hengerfejes az autó, elvitte műhelybe, levették, nyomáspróba, és valóban hengerfejes volt.
2018. márc. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor nem aggódok.
2018. márc. 21. 10:42
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha láttad a cserét akkor nincs gond, de azért tegyük hozzá hogy még dízelben sem lesz azonnal koromfekete az olaj. Persze, sötétebb mint amikor belekerül a flakonból, de nem fekete még az olaj 100km után.
2018. márc. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Meg tudom erősíteni, a dízel már csak ilyen.
2018. márc. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez normális. Az oka egyszerűen az, hogy nem folyik ki az összes olaj és vele a korom. Amikor beletöltöd az új olajat és beindítod az autót, az összekeveredik a kevés bent maradt fáradt olajjal, és eloszlik benne a motorban maradt korom.
2018. márc. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!