Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen kocsitok van, mit...

Milyen kocsitok van, mit cseréltetek ki benne eddig, és milyen értékben?

Figyelt kérdés
Nekem egy régi tipusú 1.3 swiftem van. 250 ér vettem pár éve azóta 300 simán ráment. Kasztnizás lambda szonda injektor fékek , olajcsere gyertya váltó kuplung stb. Haveromnak ugyanilyen van azt mondja hogy hülye vagyok minek költök rá. Szerintem ez nem egy durva összeg ha hosszabb távon gondolkozol egy autóban , és nem akarod hogy kirohadjon alólad plsszba még biztonságosan tudjál közlekedni vele. Érdekel a tapasztalatotok :)

2018. márc. 21. 17:49
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:

Ilyen árfekvésű autónál tényleg elgondolkodtató, hogy szabad-e a vételártól is többet rákölteni.


Valószínűleg nálam ment volna a bontóba.

2018. márc. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Hát igen én is elgondolkodtam rajta anno . Csak már sajnáltam volna rendesne kiszolgált az autó. A kuplung váltó nemsokkal azután jött ki hogy megvettem. Semmi jele nem volt.. Ezeket évek során költögettem rá . A lakatolást pl mi cisnáltuk 1 ismerősömmel. Mostmár ugye eladni se szeretném mert megvagyok vele elégedve , meg hát nem nagyon adnának érte 300 nál többet.
2018. márc. 21. 18:26
 3/32 anonim ***** válasza:

Már most tényleg felesleges lenne eladnod, nem kapnád vissza az összes pénzt.


Nálunk is van ilyen egyébként, az ominózus autó újonnan lett véve, de mostanság már közel 20-évesen nem ér többet 500000-től. A kaszniját kell most már kicsit kilakatolni, az eléggé gatya a küszöbök, ívek, tolóajtók legalja, miegymás. A motorja, többi része viszont még jó.


Így még valahogy, de ha valami oknál fogva szétesne a motorja pl. akkor nem lenne javítva, mert az már valószínűleg súrolná az összértékét. Max. valami bontott motor, miegymás bele, de még az sem biztos, hogy megérné, és akkor inkább a "végső nyugvóhelyre" kellene kerülnie, mint ennyiket még rákölteni.

2018. márc. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Hálisten a motorja ennek is jó szépen ketyeg kompresszió is rendben. Meg hát nem is gyilkolom olaj cserét megkapja minden 10 ezer km után. Láttam már fele ennyi km után suzukit kinyírva. A küszöbölést meg a fékeket se lett volna muszály elmentek volna még egy darabig de nem akartam hogy szétmállot autóval járjak illetve ha 120 nal megkell állni és nem fog a fék , annyit nem ér az egész hogy ott haljak meg. Ezért lennék hülye hogy karban tartom a kocsimat ? :) Fura haverjaim vannak. Az illetőnek rohad az egész kocsi recseg a váltó surol a fék én tuti bele nem ülnék..
2018. márc. 21. 18:39
 5/32 anonim ***** válasza:

70-ért vettem egy motorhibás fos astrát, én javítottam ki rajta mindent, kb fillérekért. Csak azt néztem, hogy a kaszni egyben legyen, lakatos meló túl drága.

Főleg, hogy ilyen régi vackokat nem éri meg lakatolgatni.

Inkább megcsinálom én a hibákat rajta, az olcsóbb.

Ha komolyabb baja lesz, megy a kukába az egész.

2018. márc. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Hát igen ez is egy véglet. A lakatolás festést itt is mi csináltuk , am nagyon nagyon sokba lett volna. A váltó kuplunggal viszont szerelőhöz fordultam az nem ment volna. Anyaggal munkabérrel volt 100 e. Viszont az tanulság hogy anno beleugrottma kicsit ebbe a kocsiba , vehettem volna ugyanilyet olcsóbban is de hát ezvan. Utólag mindig okosabb az ember.
2018. márc. 21. 18:56
 7/32 anonim ***** válasza:

Jövőben ilyesmi nem lesz, hogy pudvás kasznis autót veszünk, mert előbb adja meg magát bármi, mint hogy szétrohadna.

Én meg a szereléseket tudom elég jól, van kismillió szerszámom, de kezd olyan szintre jutni az autógyártás, hogy házilag nem fog már menni a buherálás.

Ilyeneket csinálnak, hogy beöntik bakelitbe az injektorokat, porlasztókat a hengerfejbe.

Agyrém.

2018. márc. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy te 300.000es autóról beszélsz, én meg 3 millió felettivel járok, így valószínűleg leesne az állad:)


Megvettem, 180.000-es szervíz volt kb. 200.000 Ft (Vezérlés, olaj, szűrők, DSG olaj+szűrő, fékbetétek stb+munkadíj) 12.000-rel később egy olajcsere munkadíjjal 40.000 Ft. Egyszer meghúzták, kellett egy komplett tükör, plusz 3 elem festése 150.000 Ft körül lett a vége (biztosító fizette). Most kell kettőstömegűt cserélnem, csak az anyag 300.000 Ft lesz+munkadíj.

2018. márc. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Én sajnos a szerelés részéhez nem igazán értek , több kárt okozok mint hasznot , viszont lakatolni festeni tudok . :)

Uoltsó. Nah igen van ez a fajta autó is . Nyilván az én pénztárcám nem engedné meg. Persze egy közép kategóriás autó beleférne , de építkezésre kell a pénz most :)

2018. márc. 21. 19:12
 10/32 anonim ***** válasza:
Nekünk ignis van, újonnan vettük, most 13 éves, kormány alkatrészt cseréltünk, nem tudom mit, azon kívül csak olajat.
2018. márc. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!