Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW/Audi dízek rövid távokra?

BMW/Audi dízek rövid távokra?

Figyelt kérdés
Gondolkoztam e46 320d-n illetve 1.9tdi-n. Elsősorban városban napi használatra lenne, kifüstölve ki lenne. Akár délután elmenni messzebbre, ha van időm. Akár hétvégén elmenni kirándulni meszebbre. A városban egyszer reggel le, d.u haza, közben boltba ugrani, 3-5km. Kétnaponta este edzeni 3-5km. Illetve alapvetően, ha kell elmenni akárhova, amire egy autó való :D. A kérdésem az lenne, hogy érdemes-e dízelt venni, erre, vagy inkább benzin? Valamint, hogy ebben a korban lehet-e kapni 1millió körüli 320d-t, ami nem roncstelepszökevény, és nem kell egyből teljes felújítást végezni. (nyilván birtoklás közben fent kell tartani, ami nem ocsló, de nem erre gondolok). Tudom jön a nagy dízel értékvesztés stb.. ettől elfüggetlenítve.

2018. márc. 21. 20:26
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Nekem pont e46 320d van igaz nem városba, hanem napi 50 km országút munkábajárós + hétvégén néha egy hosszabb táv. Én azt látom, hogy a sok korombeli aki hasonlo dizelt hajt, az letojja, hogy hideg a motor ugyanúgy rugja neki, és kb ezzel árt neki a legtöbbet ez nagyon felidegesit mert én meg direkt figyelek erre és za pont egy ilyet veszek meg akkor nálam kotlik meg. Én ha muszájbol elkell menjek városba pl boltba ami kb 4-5 km akkor ugy szoktam, hogy elötte elmegyek egy plusz kört, hogy minnél jobban melegedjen be így ha a boltból kijövök akkor már nem a hideg motort kell elinditani hideg olajjal hanem már melegebb lesz.(hideginditás szintén fő oka a kopásnak) Illetve ilyenkor haza fele ha eléggé fel van melegedve akkor 2 be 3 ba picit jobban kigyorsitok 3000-3500 ig forgatva így távozik a lerakodás ami a hosszasabb kis terhelésen valo autózás után keletkezik. Ezzel a módszerrel nálam nem volt motorikusan gondom vele a 3 év alatt. Olajat 9000-ként cserélek, csak szintetikus 5w30+ Mann szűrők+ omw maxx motion és negyed tank alá nem engedve. Így elég megbízhato társ tud lenni munkábajárni vagy amire kell.
2021. júl. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Ja igen, amikor meg munkába megyek akkor amire eléri az üzemmeleget akkor onnantól inkább később váltok hagyom kicsit kiforogni, mert legtöbben eröltetik 80 nál is 5 be aztán csóri remeg összevissza meh erölködik.. én 90-100 ig 4 be és utánna 5 be tartom. Nem kell félni elforgatni, hiába diesel és megy 1500 tol is de az nem jó ha mindig onnan van eröltetve,lehet nem érződik de az eröltetés nem beszélve a nagyobb motor rezgések is ott vannak ezzel a kettőstömegü is több rezgést kell elnyeljen. Ilyen 2000 fordulat mindig legyen, városba meg ne 4 be 50 el hanem inkább 3 ba,ott már kicsit simább a járás kevesebb a rezgés+ már van rendes olajnyomás is és rendes levegő áramlás.
2021. júl. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!