Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A fojtószelep házba miért van...

A fojtószelep házba miért van bekötve a hűtőfolyadék?

Figyelt kérdés
Nemrég kipucoltam az audi a4 1.6 benzines autóm fojtószelepét és hogy ki tudjam venni a helyéről lekötötem róla a dolgokat és van rajta két csonk amikre két gumicső van kötve és a hűtőrendszerbe csatlakoznak.Az érdekelne hogy mi a funkciója?

2018. márc. 23. 07:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem ismerem ezt az Audi motort, ezért csak tippelek: Nem lehet, hogy nálad a fojtószelep egybe van integrálva az EGR-rel?
2018. márc. 23. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
2003-as ALZ kódú csatlakozik a házhoz egy fém cső is ami a kipufogó renrendszerből jön,legalább is gondolom mert kormos volt a belseje rendesen a csőnek.
2018. márc. 23. 07:42
 3/9 Beviz Elek ***** válasza:

Az enyém 6 évvel öregebb és nem Audi, de ezen azért van mert hidegen nyit picit a fojtószelepen. Ez + az elektronika együttesen állítja be a hideg alapjáratot.


Az A3-ast ennyire még nem szedtem szét, ott nem tudom mi a helyzet.

2018. márc. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Értem,akkor nekem valahol itt lesz a gond ugyanis hidegen borzasztóan ugrál az alapjárat,azért pucoltam ki a fojtószelepet de nem történt változás.

Melegen viszont szépen egyenletesen jár.

Alapjárati motort meg nem találok külön rajta.

2018. márc. 23. 08:13
 5/9 anonim ***** válasza:

Már az 1200-es zsigánál is volt, hogy a hűtőfolyadékot keringtette a karburátor körül. A karburátor talpában volt egy betét, azt melegítette.

Amíg meg hideg, valamelyik dúsító nyomja neki a benzint.

2018. márc. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Beviz Elek ***** válasza:

Egy próba erejéig lehet érdemes lenne belerakni egy másikat, de nem gondolom hogy az a baja. Mindenképp valami bimetálos megoldással van csinálva emiatt maximum hullámozhatna, nem ugrálnia kellene.


Bowdenes vagy már elektromos a gázpedálod? Fojtószelep helyzetérzékelő be lett állítva vagy csak felpattintva?

2018. márc. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Elektromos,egy csatlakozó van rádugva a fojtó szelepre.A fojtószelep féloldalán egy fekete műanyag borítás van ami látszólag nem szerelhető,gondolom az alatt van az elektronika.Hideg inditásnál beindúl azonnal,de dadog mint ha leakarna állni de akkor automatikusan felpörög aztán vissza esik a fordulat,persze ha adok neki gázt akkor megy,de ha hagyom alapjáraton járni akkor villog a check lámpa meg van mikor égve is marad a check.Van hibakód olvasó törlőm,és ilyenkor a P0171 es kód van ami a szegény keveréket jelenti.

Persze tudom bekellene vinni egy szervizbe és komoly műszereszésnek alávetni de nem akarom hogy lehúzzanak,túl nagy baj szerintem nincs mert melegen meg minden oké jól húz szépen viszi az 1.6-os sima szívó a 14 mázsás kasznit.

2018. márc. 23. 09:40
 8/9 A kérdező kommentje:
Na meg még arra nem tudtam rájönni,hogy a fojtószelepházon van egy csonk amire egy gumicső van bilincselve és ez a cső a levegőszűrőhöz megy és ebbe a csőbe be van iktatva egy kis hengeres kütyü amin van egy elektromos csatlakozó.Na annak mi a funkciója?
2018. márc. 23. 11:07
 9/9 A kérdező kommentje:
Na időközben kicseréltem a lamdaszondát,és jobb lett valamivel a dolog de nem az igazi,hidegen alapjáraton hagyva az autót csak dadogott.Aztán csak csak kicseréltem a légtömegmérőt és megszünt a dadogás,ha valakinek hasonló gondja lesz akkor nagy valószínűleg légtömegmérő a hunyó.Hiába tisztitottam,féktisztitóval nem használt,cserélni kellett.
2018. ápr. 10. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!