Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóvásárlási tanács?

Tepertyu kérdése:

Autóvásárlási tanács?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, fél éve van jogsim, eddig szuleim autóját vezettem, és most szeretnének egy saját autót venni nekem. Rengeteget nézelődők, de nem tudom milyen márka motor stb lenne ideális. Nem szeretem a kis autókat meg a kombikat. Egyaránt használnám rövidebb utakra és hosszabbra is, ahogy átfuttattam havonta kb ezer-1200 km-re (átlagosan). Nem tudok dönteni a Diesel-benzin kérdésben sem. Jobban szeretem a Diesel autókat, tobbet is vezettem, de ez nem elég ok. A keret meg kb 800 ezer. Előre is köszönöm a tanácsokat! :)

2018. márc. 23. 18:44
 1/8 anonim válasza:

Én most vettem egy Suzuki Wagon R-t. Szerintem nagyon jó kis autó, tágas, csendes, könnyű vezetni!

A kis autó számodra mit jelent? Pl egy Ford KA és egy Opel Corsa is kicsi, de mégis van közöttük különbség.

2018. márc. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ilyen eves futasra en benzinest vennek.

Pl: Ford focus 1.6 1.8

Honda civic 1.4 1.5 1.6, accord

Opel astra

Vw golf, passat tdi

Toyota carina

Seat toledo, leon, ibiza


En ezek kozul valasztanek.

2018. márc. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A Ford Ka és az Opel Corsa is annak számít :))

A másadik válaszolónak meg kb ezeken gondolkodtam, Opel astra, golf 4, passat, Seat leon. Az 1.9 tdi 90 lóerős ALH motorokat eléggé dicsérik, azt megéri?

2018. márc. 23. 22:40
 4/8 anonim ***** válasza:
Dìzelt én màr nem vennék! Ennyi kmre éves szinten meg főleg nem lenne jó. Golf 4, Leon, Toledokat mondanàm én is, Boràval kiegészìtve. Bőven vannak hibàk, amiket érdemes vétel előtt megnézni. Ha gondolod, privàtban leìrom, jelenleg egy Toledot épìtgetek...
2018. márc. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Hidd el, elsőre egy olcsóbb, 200-300 ezres kocsi is bőven elég amíg begyakorolsz. De a felsoroltakból én Astrát vennék a helyedben.
2018. márc. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Astra, de melyik? F astra felejtös. Úgy korrodàl, hogy még sok japànt is maga mögé utasìt. Astra G jobb, igaz az is puritàn, de cserébe olcsó is pont ezért. 1.2 es motorra emlékszek, hogy azok közül talàn az volt a jobb. Néztem én is anno ezeket, de ami döntött az hogy a zene szebben szólt a Toledoban, illetve az ajtók nem plélemez szerűen csapódnak a helyükre, hanem halkan puffannak. Mintha több anyag lenne benne,pedig lehet hogy nem, illetve maga a motor is jobban meggyőzött, na meg a külső...
2018. márc. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti kommentelőnek csak azt szeretném, hogy fél évet Daciaval jártam, és nem 2010-es Logannal, úgyhogy hidd el begyakoroltam eléggé :))
2018. márc. 30. 17:48
 8/8 anonim ***** válasza:
Amúgy ez eléggé nagy baronsàg, hogy első autónak... Olyat kell venni elsőre is ami tetszik, amiben azért van erő is!
2018. márc. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!