Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alkatrész ellátottság/ár arány?

Alkatrész ellátottság/ár arány?

Figyelt kérdés

Alfa 145ről lenne itt szó... ha valaki jártas az autó témába (most nem 12-16 évesek véleményére vagyok kiváncsi) hanem idősebbek-tapasztaltabbak hozzászólásai érdekelnének.

Köszi. :D Alfa Amore.

/egy alfa vásárlás előtt álló emberifjú./


2010. jún. 10. 19:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Tudok válaszolni,de mivel csak 18 vagyok nem tehetem:S
2010. jún. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
:D nem esel bele a 16ba.. xD nyugodtan válaszolhatsz:D
2010. jún. 10. 20:24
 3/8 anonim ***** válasza:
Először is,bontott/eredeti/utángyártott alkatrészek érdekelnek?
2010. jún. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát figyu.

Nem vagyok alfatulaj most leszögezem.

De!

Híres "városi" autóbütykölő vagyok, sok haver, meg olykor idegen emberek kocsiját is szervizelem.

Az alfákról összességében:

Pro:

-rohad, elég rendesen

-a motorja egyszerűen nem kiforrott technika, és ha boxermototrost veszel az alkatrészek is aranyáron, továbá alig fogsz találni autószerelőt, aki elvállalná, hogy megcsinálja. (nagyon nehéz hozzáférni a dolgokhoz, a legtöbb alkatrész cseréjéhez ki kell emelni a komplett blokkot.

-ha a normál sorost 4 hengerest veszed, abból is van egy hasonló, bár annak szervizelése egyszerű, de vannak az ún. Twin sparkok. Konkrétan nem tudom mit jelent e rövidítés, de tény hogy furcsa megoldások tömkelege a motorban.


Contra:

-futóműve nagyon jó

-igazi olaszos elegancia, fiatalos gép

-alkatrészek dögivel, nem túl drágán, ha nem ezeket a kiforratlan technikán alapuló motorral szerelt gépeket veszed



Összegzés:

a kocsi nem rossz, fogyasztás nagyon függ a lábad súlyától, különösen ezekben a kocsikban, sokat fogsz rá költeni mindenféleképpen, (legalábbis többet mint egy hasonló korú, német vagy japán kocsira), személy szerint én olasz, és francia kocsit sosem vennék.

2010. jún. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Utolsó: a boxer motornak van köze a subaru impreza boxer motorjához?


Egyébként egyetértek teljesen,hülyeség olasz/francia autót venni.Te tudod kérdező hogy megéri-e neked a sok bajlódás egy autóért.Ráadásul egy német/japán autó is van olyan jó(sőt...),és baj sincs vele annyi.Szóval a kérdésedre válaszolva van sok alkatrész,és olcsó is,viszont valószínűleg sűrűn kéne vásárolnod!

2010. jún. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"boxer motornak van köze a subaru impreza boxer motorjához?"


Hát attol hogy boxer, nem subaru(és nem is az ő találmányuk), a porsche is boxert használ meg jópár cég.

És mivel ő írta hogy nincs kiforrva a motor technikája az Alfánál, így nem hinném, hogy a szinte perfekt subaru motorja lenne benne.

2010. jún. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Alkatréaszeket lehet szerezni, de szarok.

A jó dolgokért ki kell menni Olaszba..

Mindig vmi bajuk van, és sok szerelő utája őket. rokonomnak volt már 3 Alfája.

mindig amikor az egyik már teljesen meghal veszi a következőt.

nem értem miért.

Múltkor is otthagyta az egyik vhol..

2010. jún. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

74% os vagyok

Nincs köze hozzá, semmi.

A subaruk motorját tudtommal több éven át fejlessztették, és RALLY-technológiával spékelték fel. Az alkatrészek ahhoz is aranyáron, viszont ritkán romlik el, de megy mint az ÁLLAT!

Volt szerencsém egyet vezetni, és mondhatni hozzászoktam a calibrák, tuning astrák, alfák, világához, de a subaruból falfehéren, és remegő lábbakkal száltam ki.

Elképesztő mit tud az az autó....fogyasztás is van, de áh......leírhatatlan élmény....

2010. jún. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!