Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel astra H 1.6 (2006)...

Opel astra H 1.6 (2006) benznies vélemények?

Figyelt kérdés
Ki próbáltam minden jó de hátha tudtok valamit mondani amit vásárlás előtt jobb ha 2x is meg nézek
2018. márc. 25. 11:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Twinport?

akkor zabálni fogja az olajat mint állat :)

2018. márc. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát ez egy remek kérdés foggalmam sincs 1.6 benzin 105 lovas
2018. márc. 25. 12:31
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem zabálja az, ha rendben van... Neken egy decit nem eszik...
2018. márc. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

3-as Te vagy az első akitől ezt hallottam :)


Sokaktól hallottam, hogy szereti enni az olajat és nekem is volt céges astra ami szintén szerette beszippantani az olajat.

2018. márc. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
1.6-osban van egy membrán a szelepfedélben, az szokott szétmenni, ez a legtipikusabb oka az olajfogyasztásnak. Úgy lehet diagnosztizálni, hogy járó motornál leveszed az olajbetöltő sapkát. Ha könnyen lejön, akkor jó a membrán, ha szívja a vákuum, akkor csere. Másik tipikus probléma az szokott lenni, hogy az olajlehúzó gyűrű beragad a koksztól. Sajnos ha betartják a gyári 30000-es olajcsere periódust, akkor ez könnyen előfordul, nem bír ki ennyit egy olajjal ez a motor. Márpedig ha céges kocsi volt, akkor elég valószínű, hogy a gyári ajánlást betartva szervizelték... A harmadik ok pedig a nem megfelelő bejáratás szokott lenni. Ezek a motorok viszonylag érzékenyek rá, hogy megfelelően kopjon össze a hengerfal a gyűrűkkel. Gondolom céges kocsinál az első km-eken sem kímélték... Viszont egy kíméletes bejáratással, 10000 km-enkénti olajcserével semmi olajat nem fognak enni, és elég tartós motorok, örök élet + 1 nap. Egyik ismerösöm pl 500000 km-t rakott már bele (gázzal hajtja) és semmi baja nem volt a motornak, se olajat nem eszik. Szóval mindent összefoglalva, ha jól bántak vele, akkor semmi gondja nem lesz, de ha rosszul, akkor azt sajnos az átlagnál rosszabbul viseli és magas olajfogyasztással büntet miatta...
2018. márc. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hát remélem hogy jó lesz 227km van benne jól is ment csak nem rossz
2018. márc. 25. 13:30
 7/11 anonim ***** válasza:

Ez még a Z16XEP motor, twinportos igen. Jobban járnál egy 2007-ról gyártott XER motorkódossal, de ha jól értem már konkrét kinézett példány van.

A szokásos H Astra "betegségeket" nézném meg: bal hátsó ajtóban szól-e a hangszóró (ha van, mert felszereltségfüggő). A motortérben felpattintanám a toronyszilentek porvédő gumiját. Valószínű tiszta rozsda lesz az egész, hacsak az előző tulaj mér nem rakta rendbe.

Leállított motornál gyújtás legyen rajta, állítsd át a levegőkeringetést belső keringetésre. A kis szervomotornak 4-5 mp után nem szabad zúgnia. Ha zúg, esetleg pulzáló hangot ad, kattog, az arra utal, hogy a zsalu mechanikának a tengelye el van törve.

Kb ezeket nézném meg a szokásos általános dolgokon kívül.

2018. márc. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm meg nézem :)
2018. márc. 25. 15:22
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom...

nekem a céges kocsiban 113e km volt és szépen ette az olajat :)

gondolom szépen betartották a gyári 30e km-es peridóust lol

2018. márc. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az enyem 2008 decemberi, 20000 km alatt kb fel litert eszik.
2018. márc. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!