Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet tenni valamit egy...

Lehet tenni valamit egy bizonyos, ordító motorral közlekedő autós ellen?

Figyelt kérdés

A szomszédról lenne szó. Fiatal srác, valami "tuningolt" kocsival, nem is lenne vele baj, viszont napjában többször (köztük rendszeresen éjjel 11 és éjfél között) jön haza és megy el, minden alkalommal üvölt az a szerencsétlen kis autó, felveri vele az egész utcát.

Kis nyugis falucskáról van szó, nem véletlenül költöztek ide az emberek - nagyrészt kisgyermekes családok, illetve idősek, elég kellemetlen ezt hallgatni, én például a kislányommal vagyok itthon, aki rendszeresen felriad és sír emiatt, de többen is panaszkodtak már az utcából ugyanerre.

Szóltunk már neki, de állítólag "nem tud" csendesen menni ezzel az autóval, meg úgy tűnt, szórakoztatja is a dolog.


Lehet ilyenkor valamit tenni? Az első gondolatom a falusi polgárőrség volt, de ők országos cimborái a szomszéd fiúnak, nem tennének semmit... Szóval rajtuk kívül van valami lehetőség?

Mit tehetnek ilyenkor a környéken lakók?


2018. márc. 26. 15:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Rendőrségnek simán lehet szólni, jópár szabályt megsért, bemondod az autó típusát, rendszámát, egy járőr biztos ránéz párszor, remélhetőleg meg is kaszálja.

Ha még továbbra is szórakoztatja, akkor jegyzőnél bejelentés, csendháborítás, birtokvédelem, stb.

De lehetőleg ne egyedül, hanem többen jelentsétek be.

2018. márc. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1

Köszönöm a választ! A rendőrség hatékonyságában nem bízok teljesen - többször hallottam olyat, hogy tojtak nagy ívben a bejelentésre, mint olyat, hogy lett is belőle valami :( - de meg fogom próbálni!

2018. márc. 26. 15:53
 3/5 anonim ***** válasza:

Gondolom valami gagyi sportkipufogó van rajta, ami nyilván nem szabályos. Tehát ha a rendőr szabály szerint jár el, akkor meg kéne büntetnie. Ha jól tudom, ilyenkor elveszik a forgalmit, és hatósági műszaki vizsgára kötelezik a tulajt, amire vissza kell alakítania az autót.

Nem vagyok oda az ilyen feljelentgetős módszerekért, de ha a szóból nem ért, akkor megérdemli. Amúgy én is utálom az ilyen idiótákat. Kedvelem a tuningot, de az igényeset, nem a herélt dobod szutykokat.

2018. márc. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem első lépésként próbáld meg vele kulturáltan megbeszélni. Ez szerintem sokkal gyorsabb, kényelmesebb és tisztességesebb módja a megoldásnak mint a feljelentgetés. A legtöbb ember ilyenkor megérti, és kezd vele valamit. Szerintem is csak rajta van a fingókanna, le lehet azt venni. Egy jó autó meg nem üvölt.

Ha a srác nem érti meg az egyszerű kérésedet én csak akkor fordulnák hatóságok felé.

2018. márc. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#4

"Szóltunk már neki, de állítólag "nem tud" csendesen menni ezzel az autóval, meg úgy tűnt, szórakoztatja is a dolog."

2018. ápr. 5. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!