Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üdv. Az összel eltett nyárigum...

Üdv. Az összel eltett nyárigumi felszerelése kicsit megkeveredett. Nem irtam rá, melyik a balos, melyik a jobbos. Nem forgásirányos gumi. Felnin van. A gumis azt mondta, hogy mindegy hogy jobb oldalra vagy baloldalra rakom. Mindegy?

Figyelt kérdés
Én meg úgy tudom,hogy a bal oldalon futottat balra kell rakni.Tud ebben valaki érdemleges segitséget nyujtani?Úgy emlékszem,azt mondták hogy egy jó gumis ha végighuzza a kezét a futófelületen,akkor megtudja mondani,hogy jobb vagy bal oldalon futott,

2018. márc. 29. 08:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Valamire való gumis végighúzza a kezét a futófelületen és megmondja hogy merre forgott utoljára. A minták ugyanis fűrészfogasan kopnak. Már egy szezon alatt is érezhető a különbség.
2018. márc. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Én meg úgy tudom,hogy a bal oldalon futottat balra kell rakni"

Ez csak akkor igaz ha a gumi felnin van (tehát nem akarod leszedetni) és van kötelező forgásiránya. Ha nincs, akkor pont, hogy keresztbe szokták cserélni. Itt egy kép, amin jól látszik ez: [link]

2018. márc. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
32%
Ha nem forgásirányos a gumi akkor nagy jelentősége nincs. A két egyforma profilmélységű kerüljön egy tengelyre és kész.
2018. márc. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Majatom ***** válasza:
100%
Én is úgy tudom, hogy a jobb és bal oldalt nem szerencsés cserélgetni, mert akkor a szálak a gumiban mindig egy irányba vannak terhelve, ha meg megcseréled, akkor a másik irányba lesznek terhelve, és az nem tesz jót a drótszövetnek.
2018. márc. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Dehogy kopik fűrész fogasan. 10 év alatt nem kopott úgy nekem.

De teljesen mindegy hogy teszi fel, mert szokták forgatni a gumikat az egyenlő kopás miatt.

Sőt minél inkább eszi valamelyik oldalt azért szokták cserélni, forgatni.

2018. márc. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
48%
Én úgy tudom, hogy a modern radiál abroncsoknál már megfordítható a forgásirány, ha nem kötött forgásirányú a gumi.
2018. márc. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönök minden választ,mégha nagyjából fifti fifti a lehet ,és nemlehet válasza!A cserélgetős módi,valóban fenn van,csak nem úgy hogy a bal első kerék kerül a jobb első oldalra.Valóban,egy jó gumis megmondja!De azok már hol vannak!!!A modern korszakba,a modern gépek mellett eltüntek.
2018. márc. 30. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!