Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson feszszabályzó-akksitölt...

Simson feszszabályzó-akksitöltő egységről kívülről meglehet mondani hogy hány volt os?

Figyelt kérdés

2018. márc. 29. 12:25
 1/7 A kérdező kommentje:
8871.3 |||/78
2018. márc. 29. 13:40
 2/7 A kérdező kommentje:
Ennyi van csak rajta.
2018. márc. 29. 13:40
 3/7 A kérdező kommentje:
És ezt be lehet kötni s51b-s simsonba?
2018. márc. 29. 13:50
 4/7 anonim ***** válasza:

6V-os:

[link]


Egyébként én úgy tudom a tekercses töltők/fesszabályzók gyárilag csak a 6V-os rendszerekhez voltak. 12V-hoz ELBA és EWR való.

A gyakorlatban pedig teljesen összekeverhető az egész, ha kókányolni akarsz (vagy előtted már kókányolt valaki). Példa:

Töltés és fék 6V-os világító tekercsről, töltő/fesszabályzóval, első világítás 12V-os világító tekercsről EWR-rel.


A világító tekercset ránázásre nem lehet megállíptani, hogy 6 vagy 12V-os. Vagy kiméred terhelés alatt (azaz a 6V-os izzó elpukkan 12V-os tekercstől, a 12V-os meg alig világít 6V-os tekerccsel) vagy leszereleld őket az alaplapról és négyvezetékes méréssel megméred az ohmikus ellenállásukat. A szervízkönyv írja, hogy melyiknek mennyinek kell lennie.

2018. márc. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Be lehet, de csak bizonyos esetben van értelme. Pl. ebben:

[link]


Neked milyen részegységeid vannak, azaz az S51B-n belül milyen a felszereltség?

2018. márc. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Pont ez az, csak ez van meg és az index házak és izzók. Csak be szeretném kötni B-s nek. Az nem probléma hogy 5 vezetékes a feszszabályzó? Mert kötési rajzon csak 4 vezetékest látok.
2018. márc. 29. 15:37
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor még szükséged lesz index relére és index kapcsolóra is.

A 4 és 5 vezetékes töltő közti különbségre nem emlékszem, de minimális guglizással biztos kideríthető.

Annó én is terveztem index utánépítést, de nekem még akksim sem volt (S51N).

Később aztán rájöttem, hogy ami nincs, az nem is romlik el, így maradt N-es a gép. A kezemmel meg nem vagyok lusta irányjelezni.

2018. márc. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!