Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sokan miért tartanak szentségt...

Sokan miért tartanak szentségtörésnek egy dízelmotoros kupét, sportkocsit?

Figyelt kérdés

A napokban vezettek egy Audi A5-öst, 3 literes dízelmotor hajtotta.

Szerintem semmi probléma nem volt a gyorsulásával,sőt...annak a motornak ezt a nem túl nagy, nem túl nehéz karosszériát gyerekjáték volt mozgatni,ráadásul quattro volt.

A hangja sem volt borzasztó.


Az Audinál pedzegették jó pár éve, hogy kellene V12 TDI az R8-nak.Nem lett volna rossz az biztos.


A német gyártók kvázi a legjobbak dízelmotorok terén.

Nem véletlen, hogy német gyártó (Mercedes) volt, az amelyik először beletette személyautóba is ezt a technikát.


2018. márc. 29. 21:02
 1/10 anonim ***** válasza:
11%

Mert az olajkályháknak szépen lassan befellegzik.

Dízelt vonatba,komphajóba,traktorba

2018. márc. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%

Mert vannak tradíciók. A tradíció pedig egy logikát és észérveket nélkülöző valami. Nem kell indokolni vagy magyarázni, el kell fogadni.

Magyarázd el egy amerikainak, hogy a magyar pálinka jobb ital mint a whisky mert gyümölcsből van nem gabonából. Kb. lesz_rja.

Na a fanatikusok pont így vannak a dízel motoros sportkocsival.

2018. márc. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 D. Brasco ***** válasza:
0%

A dízelmotor meg sportkocsi szavakat egy mondaton belül nem lehet ertelmezni...........

De amugy a rövid tömör válasz az hogy a benzinest sokkal nagyobb fordulatszam tartomanyban lehet hasznalni....

2018. márc. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Legtöbben ezt olyanok hangoztatják, akik még életükben nem ültek egy komolyabb dízelben. De aztán ez most olyan dolog, hogy miért is akarná az ember megmagyarázni a másiknak miért jó, hisz én tankolom én használom.


Csak úgy most poénból meglestem a sajátom benzines " testvérét " igazából véletlen hogy 335 mindkettő, igazából a teljesítményt néztem, hogy stimmeljen, illetve mindkettőt 8-as automatával, hogy abba se lehessen belekötni.


[link]


[link]


Hopp, lomha, traktorhangú, szerencsétlen tudatlan emberek által vásárolt dízel még a gyár szerint is jobban gyorsul. Mifene.


Abba meg felesleges belemenni, hogy mindezt teszi mennyivel kisebb fogyasztással.


Saját értéket felesleges írnom, érdemesebb meglesni

[link]


Dízel kerekítve 8 liter a benzines 11, akárhogy nézem 3 liter különbség 100-on és ugye ez vegyes átlag.

2018. márc. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ja mielőtt még jönne, hogy a dízelmotorra az ember a gatyáját rákölti, nem állok neki cáfolni, pedig eddig semmi komoly gondom nem volt egyik dízelemmel sem, de érdemes csak pl 300Ft-al számolni egy liter üzemanyagot. Akkor ennél a példánál 900ft az átlagkülönbség 100km-re.


100.000-nél 900.000Ft lesz amit végül nem kellett a tankba tölteni, és azért elég valószerűtlen, hogy egy motor 100.000 körül beadja a kulcsot, 300-nál meg mindjárt 2.700.000Ft. Innen meg lehet számolgatni amolyan " átlag elromlós " dízel alkatrészeket, hogy hány nagygenerál jönne ki az összegből.



Aztán akkor az alap krdés még az hogy lehet-e sportos a dízel. Miért ne lehetne.

2018. márc. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
37%
Hidd el ha az RS5 4.2 V8 ban ültél volna kicsit átértékelnéd a sportkocsi fogalmát és azt hogy nem a számok számítanak.
2018. márc. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Én sem értem ezt, hiszen ha körbenézünk a világon, az összes nagy autóverseny-szériában tarolnak a dízelek.


Ja, nem. Biztos nem értenek hozzá.

2018. márc. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
40%

Az biztos hogy nem a németek a legjobb dizel gyártók.

Nem véletlen hogy a merci is a Renault motorokat rakja bele.

Plusz mostanában a Vw meg a Bmw is ugyan azzal a csalással bukott le.

[link]

A francia dizel motorok a legjobbak a világon.

2018. márc. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Elsősorban a hangja miatt.
2018. márc. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
55%

24 órás versenyeken rengeteg a dízel...


Ez hagyomány semmi más, a fenti pálinkás példa tökéletes rá. A dízel ugyanolyan jó, mint a benzines, mind azon múlik kinek melyik karakterisztika jön be. Szebben fogalmazva úgy is lehetne mondani, hogy a kettő együtt kiegészíti egymást és teszi széppé az autózást.


Az már más dolog, hogy sokak beszűkült gyöpös hülye agyába ez nem fér bele.

2018. márc. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!