Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek a Fiat...

Mi a véleményetek a Fiat puntoról?

Figyelt kérdés
2010-es gyártásút nézegettem, 1,3 - as motorral, benzinest. Árban nem rosszak. Nagyon gagyik? Korai rozsdásodásra hajlamos? Minden vélemény érdekel a Fiat puntóról.

2018. márc. 30. 07:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
3%
Ipari hulladék az összes Fiat. A gyárból egyenesen a bontóba kellene vinni mind.
2018. márc. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 D. Brasco ***** válasza:
38%

Köszönjük emese......most hogy túl vagyunk a szokásos es kötelező jellegű szar olasz kommenten,a helyzet az hogy a grande punto egy kifejezetten jol sikerult szeria,különösebb tipushibák nélkül!

Nem tudom te amugy mit nezegetsz mert 1.3benzines nincs csak 1.3multijet dizel!Azt mondjuk pont nem vennék,mert lehet hogy 5litert eszik viszont olyan harmatos a telhesitmenye hogy annak hianya velem nem tudná feledtetni az alacsony fogyasztast!illetve a gyar szerinti 30ezres olajcsere periodist felejtsd el........10ezrenkent csinald es akkor garantaltan hosszu eletu lesz a motor

2018. márc. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Olcsón fenntartható, megbízható gépek. De én csak benzinest vennék belőlük. Beltér kb egy dacia szint, csal szűkebb.
2018. márc. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Benzinesből 1.2 vagy 1.4 van.

Az 1.3 multijet az dízel.

2018. márc. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

csak az 1.4 benzin. Jó a 95 lovas, szintén jó a turbós.

Van azért kisebb probléma minddel, de alapvetően jók, nekem pl van is.

2018. márc. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
Megbízhatòságban utoléri a németeket. Az 1,3-as motor viszont elég gyengécske.
2018. márc. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ennyi ostoba hülyét aki ideír egyszerűen hihetetlen...

Jó lenne nem úgy segíteni a másikat, hogy olyan tapasztalatokra alapoztok, ami a haverom anyjának a unokaöccse mondott...


Szóval, hogy érdemben is beszéljünk a kocsiról kérdező: az enyém 11 éves, 1,3-as dízel 90 ló

Motorikusan soha nem volt vele gond, mivel mindig megkapta a kötelezőket (javaslom hogy 15 ezrenként olaj és szűrők legyenek cserélve, a gázolajszűrőt elég 30 ezrenként) fékfolyadék, hűtőfolyadék 2 évente

A turbó (ha nincs megölve a motor) kiválóan működik

Fogyasztás jó - ha nem hajtod 4 literrel elmegy

A fékek a megszokotthoz képest erősek, szokni kell kezdetben

A klíma problémamentes

A kuplung alul fog

A csomagtartó, az üzemanyagtartály, és a szélvédő mosó tartály sajnos kicsik (elvileg ez nem egy túraautó szóval valahol érthetőek ezek)

A küszöb nem rohadós, legalábbis nem tapasztaltam eddig, viszont az alvázon már vannak foltok

Ami meghibásodásra alkalmas az a bajuszkapcsoló, mert silány a minősége, ez nekem is cserélve lett, illetve a kormányon lévő gomboknál tapasztalható érintkezési probléma, továbbá a gumicső, amin keresztül a víz a hátsó szélvédőre jut a sorozatos csomagtartó nyitogatástól elérik, ezért elképzelhető, hogy javítani kell majd

Motorvezérlő és karosszériavezérlőt ellenőriztesd le lehetőleg ne kontároknál, mivel rejtegethet hibákat a kocsi még ha nem is küld hibaüzenetet (ezt csak rutinból)

Összességében nem egy idegbeteg, ellenben élvezetes vele autózni: városban könnyű vele parkolni, országúton is teszi a dolgát, de azért figyelembe kell venni egy előzésnél, hogy nem 3 mp alatt van 100-on, autópályán is lehet vele tartani kényelmesen 140-150-es tempót főleg ha 6 sebességes

Vannak apróbb idegesítő baromságok, amik idővel megjelennek, azonban nyugodt szívvel tudom ajánlani a kocsit!

2018. márc. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Szerintetek nem kockázatos dízel autót venni abból szempontból, hogy mi van akkor, ha az előző tulaj nem szervizeltette a fent leírtak szerint?
2018. márc. 30. 18:18
 9/15 anonim ***** válasza:

Ha elhanyagolt állapotban van akkor bármelyiket életveszélyes megvenni legyen az benzines vagy dízel

Egyébként ha az előző tulaj akarta hogy menjen alatta a gép akkor valamiképpen muszáj volt neki szervizelni

A baj inkább az lesz hogy a dízelt már semmi és senki nem támogatja

A napokban tesztvezetésen voltam az új dízel tipót kipróbálni viszont a benzinesek voltak túlsúlyban...

2018. márc. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

7-es, nagy figyelemmel hallgatom, mi a karosszéria vezérlő? Mit vezérel, hol található? És érdekelne az alváz is, az merre található a járműveden?

Az 1.3 Multijet dízelekről lehet olv

2018. márc. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!