Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy modern,2018-as kiadású új...

Egy modern,2018-as kiadású új autónál kb. mennyi a 0-100 km/h-ra való gyorsulás átlagban, benzinmotorral, automata váltóval?

Figyelt kérdés
9 mp sok?

2018. márc. 31. 11:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A leggyengébb adatok 15 mp körül vannak, az alapmodellnél kicsit erősebb változatok 11-13 mp alatt gyorsulnak. A 9 mp kifejezetten jónak számít.
2018. márc. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Mazda cx-3 ról lenne szó.

Ez szerintetek jó?

Például, hirtelen kell gyorsulni, akkor ez eltarthat tovább is, ha padlógázzal nyomatom neki?

2018. márc. 31. 11:37
 3/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

A 0-100 gyorsulás a közlekedésben a legkevésbé releváns dolog amúgy. Ha nem vagy boyracer, akkor sem kilőnöd nem kell a lámpánál, sem 100-ra gyorsítani a következő lámpáig...

Ami számíthatna, az a 70-90-ről 100-120-ra gyorsulás egy előzéshez. Ezt meg nem szokás megadni. Persze némi összefüggés van a gyorsulási adatok között, azaz minél jobb a 0-100, annál jobb szokott lenni a fenti is.

2018. márc. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi!

Szerintetek strapabíró járgány : Mazda Cx-3

Vagy inkább Suzuki SX4 S-Cross 2018 modellt vegyek?

Suzukit vittem tesztvezetésre, őrületesen gyorsul!

8.5 mp alatt 0-100 ra!

Jó járgány!

Mazdát nem vittem tesztvezetésre, csak be vagyok jelentkezve április 25.-re, mert nincs a közelembe Mazda kereskedő.

Szerintetek jobb a Mazda?

De ahogy elnézem, nem komfortos.

A Suzuki komfortos.

6.000.000 HUF-om van rá.

Milyen járgányt ajánlotok ebből?

Megtetszettek az SUV modellek!!!

2018. márc. 31. 12:32
 5/12 anonim ***** válasza:

Mi alapján mondod, hogy nem komfortos a Mazda?


Meg egyáltalán melyik motorról van szó?


Ha ennyire gyorsulgatni akarsz, akkor miért nem kisautót veszel erős motorral? A fogyasztása is kevesebb lenne, a kanyarstabilitása is jobb.

Pl. egy swift ugyanazzal a motorral 1-2 mp-cel jobban gyorsul, mint az S-cross, mivel könnyebb 200-300 kilóval és a légellenállása is kisebb.


Egyébként mennyi időre tervezel vele? Csak mert a suzuki turbómotoros, simán lehet, hogy 150-200 ezer km-nél a turbó megadja magát, és annak drága a cseréje. A mazda benzinese szívómotor, ilyen szempontból olcsóbb lehet a szervíz.

2018. márc. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hosszú távra.

Kb. 400.000 km-re gondolkodok.

Mivel a lakóhelyem,és a munkahelyem közötti távolság 150-160 km/naponta (csak ház-mh.), és még nem mentem szabadidőmben vele sehová.

G120 2wd at 6sebességes automata váltó. Ez a motortípus.

Annyiból nem komfortos, hogy műszerfal nem tetszik.

Linkelek:

[link]


[link]

2018. márc. 31. 16:42
 7/12 anonim ***** válasza:
G120 nem egy gyorsulgatós motor, viszont 2 literes, hétköznapi közlekedésre tökéletes, a magasított kaszniban autópályán lehet kicsit gyengus.
2018. márc. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én ilyen használatra dízelt vennék.
2018. márc. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nekem a megbízhatóság a lényeg.

Építőmérnök vagyok.

Azért nem veszek dízelest, mert a benzinest én is tudom otthon javítani, a kisebb hibáknál, de a dízelest nem lehet, csak autószerelő, vagy a kimondottan szalonban, mert az direkt úgy van összerakva, hogy ne nagyon lehessen bele piszkálni.

Benzines erősebb, több LE..


De ti milyen (más) autót ajánlotok 6.000.000 HUf-ból?

A szalonban a Suzukit akarják rám sózni, sx4; meg a Vitara-t.

De gyenge az alváz, amit ők is beismertek.

Kia Stonic-ot akarnék venni, vagy Hundai Tucson-t, úgy , hogy beleadok 6.-ot, és a többi hitelre megy..

2018. ápr. 1. 09:48
 10/12 anonim ***** válasza:
kamu
2018. ápr. 3. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!