Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hány köbcentis autót érdemes...

Hány köbcentis autót érdemes megvenni automata váltóval?

Figyelt kérdés
több helyen olvastam hogy kis köbcentis autó nem jó ilyen váltóval mert sokat fogyaszt,nem gyorsul mi igaz ebből?

2014. szept. 13. 22:55
 1/6 A kérdező kommentje:
1.6 100 lóerős autóra gondolok
2014. szept. 13. 22:58
 2/6 anonim ***** válasza:
A régi automata váltók voltak ilyenek. A mai szekvenciális (pl. DSG) váltókkal kevesebbet fogyasztanak és jobb gyorsulást is képesek produkálni.
2014. szept. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát ezt azért az automata váltó kialakítása, működési elve is befolyásolja. Mert vannak a régi "olajkavarós" automaták, na azok még a nagy motorokat is rendesen le tudják "tompítani", nemhogy a kicsiket, de pl egy mai modern duplakuplungos szerkezet (pl a DSG) az nem számottevően vagy egyáltalán nem rosszabb hatásfokú mint egy kézi váltó, tehát a kis motor teljesítménye sem veszik el ezekkel párosítva.
2014. szept. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem 2000 köbcenti vagy afelett érdemes automata váltóst venni. (vagy ha turbós kis ccmes motor: 140-160 ló felett, függ az autó méretétől)
2014. szept. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, hogy attól függetlenül, hogy DSG e vagy csak szimpla váltó, tapasztalataim szerint 150 lóerő alatt a manuális ideális, 150 lóerő felett pedig már az automata a jó.
2014. szept. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem meg semmi köze a teljesítményhez. Egy jó automata- váltóval a kis cm3-es autó is jó lesz meg a nagy is. Viszont egy rossz autómatával mind a kettő szar lesz. Nekem a 124cm3-es motorom is automata. Inkább azt kell figyelni , hogy a váltó mennyire ismeri fel , hogy mire is van szükség az adott helyzetben.
2015. febr. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!