Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen okból cseréltek autót...

Milyen okból cseréltek autót és milyen időközönként?

Figyelt kérdés
Pl: csak meguntátok, sokat kellene rákölteni... és általába mennyi ideig használtok egy autót?
2018. márc. 31. 13:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
az csakis az anyagiaktól függ. eddig négy új autót vettem, az elsőt két évig, a mostanit tíz éve használom...mert nincs péz a cserére.(tisztán villanyautóra)Használtat már nem akarok venni.
2018. márc. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Eleinte anyagi okokból cseréltem autót. Mindig egyre újabbat vettem. Most nekem is az elektromos a cél. Évi 10.000km-t megyek.
2018. márc. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az elsőt használtan kaptam munkábajáráshoz. Már akkor kis értékű volt, viszont jó állapotú, így nem adtam el akkor sem, amikor a páromnak kellett egy újabb kocsi, inkább leállítottuk.

Költözés miatt 3 év után ettől az újabbtól megváltunk, csatasorba állítottuk a régit. Aztán külföldre költözés miatta családból kaptunk használatra egy Fábiát, amit évekig használtunk, mígnem elromlott, hetekig húzódott a szervíz, viszont már két autó kellett új munkahely miatt. Kénytelenek voltunk venni egy használt kisautót, mert a réginek kb. 1 műszaki van még hátra, utána már nagyon hozzá kell nyúlni, felújítani, egyszerűen nem gazdaságos.

Valószínűleg a régit beadom a bontóba, ha nem megy át a 2. műszakin. Eladni nincs szívem, rengeteg emlék köt hozzá, 15 év az 15 év... :)

A két "újabb" autót jó lenne még vagy 5-6 évig használni, de mivel költözni szeretnénk a munkahelyem közelébe, lehet, hogy egy éven belül eladjuk az egyiket. Ha cserélünk, lehetőleg elektromosra szeretném én is.

2018. márc. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha eléri a 100e kmt cserelem. Nem akarom javittatni.
2018. márc. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Első autónk 10 evig szolgált minket utána ripityára tört egy baleset alkalmával, második autót mar használtan vettük de az még mindig megvan és mivel kevés volt így vettünk mégegyet persze hasznaltan de olcsón a szervizre raköltöttem de megérte (futómű, vezérlés alap dolgokat fogyó alkatrészeket cserélt melyek egyik autót sem kerüli el), 4 hó alatt az enyemmel lementem majd 5 ezer km-t 1.9 tdi, a csere esdékes lesz ha a szerelő azt mondja, hogy inkább vegyél egy másikat ill. ha nagyon szigorítják a diesel autók belvárosi közlekedését ami személy szerint érinteni is fog, német szigorítások nem érintenek mivel tuti nem megyek ki Berlinbe vele stb. Majd látom, hogy mennyire fejlődnek az elektromos autók, mivel az lenne a cél, az autó nálam főleg arra van, hogy szolgáljon nem erdekelnek egyes dolgok pld., hogy új legyen csillogjon villogjon, lemosom kiporszivozom kész használati eszköz, cserélem a dolgokat előírás szerint és jónapot. Azert, hogy vannak újjabbak, szebbek, hidegen hagy. Olcsó volt szervizzel együtt is, már nem egy őzt láttam beugrani élőben a szélvédőbe ezáltal leamortizálva az egész autót így csak kidobott pénz egy új autó senki nem téríti meg az okozott kárt ill. nagyon kevés esetben
2018. márc. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az elsőt még tanuló koromba vettem, diák munkából szedtem össze a pénzt rá 100%-ba+ a jogsira is. 89-es Audi 80 1.8S 2008 decemberbe vettem és 3 év után eladtam, mert jobbat akartam, nem volt semmi baja.

2. 98-as Volvo V40 1.9 TD ez 4,5 évig volt meg. Ne ez volt az amire azt mondják pénztemető, szóval elegem lett belőle és szabadultam tőle.


Megbízható olcsón fenntarhato autót akartam:


3. 2002-es VW Golf 4 1.6 SR volt, majdem 2 hónapig volt meg. Nem volt semmi baja csupán gyengének éreztem, és ahhoz képest meg sokat evett.

4. 2003 Golf 4 1.9 PD, most már lassan 2 éve megvan. És még marad egy ideig biztosan. Keveset eszik, nem kormol, olcsó az alkatrész és korához képest jelentéktelen hibái vannak csak. Igaz valós 138000 km-el vettem, most van benne 163000.


3. előtt úgy volt hogy új valamit veszek, ki is néztem szinte csak rendelni kellett volna már a szalonba. Vitara 1.6 4x4. 5.6 milla lett volna... Aztán osztottam szoroztam és arra jutottam kegyetlen nagy az érték vesztése egy új autónak + lízing, és a casco. Szóval a 4. Golf Évi fenntartása meg sem közelíti a Vitara 1 év alatt bekövetkezett amortizációját. Ráadásul 5 évig csak márkaszervizbe hordhattam volna a gari miatt.


Ez persze saját vélemény, de mindenki tudja magáról mi a vágya és hogy mire van szüksége. Valamit a vágy milyen plusz költségekkel jár és megéri-e vagy csak egyszerűen arcoskodni akar

2018. márc. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Most gyorsan meg is néztem Vitara GLX 4x4 2016-os 4800000 ért hirdetik, ez az jelenti 800000-et buktam volna rajta 2 év alatt... A golfom évi fenntartása 100-150000!
2018. márc. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
7. : Az új autó a tehetősek sportja. Sajnos.
2018. márc. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Általában akkor amikor megunom.

Eladom jó áron, rakok rá pénzt és veszek jobbat. Ami a legtovább bírta, az 4 évig nálam lévő első generációs focus volt, első autóm volt, imádtam.

2018. márc. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én általában megunom, vagy vágyok valami jobbra, erősebbre, és emiatt 1-2 évente váltok autót. Plusz ennyi idő alatt nem is nagyon veszít az értékéből az autó, szóval eladásnál is jól járok. Igyekszem mindig jobb autót venni az előzőhöz képest, szóval eladom az előző autót, megpótolom valamennyivel, amennyivel tudom, és veszek jobbat, erősebbet. Így van most 313 lovas, kényelmes nagy utazóautóm, eddig bejött ez a taktika.
2018. márc. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!