Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire jók a Tesco-s Riken...

Mennyire jók a Tesco-s Riken autogumik? Tudom, hogy nem feltétlen azért rosszabb mert a tesco árulja. Most egész olcsón kapni.

Figyelt kérdés
2018. ápr. 4. 08:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Átlagos használatra megteszi szerintem. Tapasztalatom nincs vele, de ha ezt a kérdést sokkal rövidebben beírod a Google-be (Riken gumi), akkor találsz róla cikkeket, véleményeket is. Ha nem jársz 180 felett autópályán, és hajlandó vagy követési távolságot tartani (ez gumifüggetlen egyébként), valamint nem akarsz nagy sebességgel vizes úton menni, akkor annyi lehet csak, hogy rövidebb az élettartama, és nem fog 7-8 évet kibírni, hanem csak 4-5-öt max. Vagyis amennyit spóroltál, annyival kerül majd többe hosszú távon. Ha 3-4 évente amúgy is cserélgeted az autódat, akkor ideális.
2018. ápr. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Csodák nincsenek, nagyon jó gumit nem kapsz olcsón. Maradjunk annyiban, hogy használhatók a teszkós gumik is, de lehet hogy hamarabb le kell majd cserélned mint ahogy elkopna.
2018. ápr. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A Marso forgalmazza bizományban a Tesco-nál.

A Michelin almárkája.

Teljesen tökéletes, nálam kis francián van, max utazó sebessége 110 km/h a kocsinak, ilyen kategóriákra tökéletes, de még fölötte is!

Ha van ilyen-olyan kuponod, meg valamelyik szimpatikus ott dolgozóval megoldod, hogy bedobja az ottani kedvezményét felesbe (5%) vagy ismerős és teljesen (10%), akkor egész jó áron kapod meg.

(Nekem 185/60 R14 került 8900.-ba/db, szerelés 1500.-/db)

2018. ápr. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A Riken az a Michelin almárkája.

források:

[link]

[link]

"A Michelin budget gumijai mind a dél-szerbiai Pirotban készülnek, földrajzilag közel a nagy európai piacokhoz, de az EU-n és az EU-törvények hatályán kívül."


Főleg a fenti idézet miatt nem vennék ilyen márkájú gumikat. Ki tudja miféle balkáni fejlesztés- és gyártásminőség mellett készülnek?!

2018. ápr. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A megfelelő guminyomás, jó fékek fontosabbak, s nem 30/88as hogy jobboldalon már dolgozik az abs bal meg gurul tovább+felfüggesztés állapota.


Az európai unióban nem engednek olyan gumit, sőt tescoban az olajat sem, ami ne felelne meg a szabványoknak. Ha a fent leirtak megvannak, s nem sportautód van.

Akkor a gumi csak 30%ot ad az öszképbe.

2018. ápr. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Főleg a fenti idézet miatt nem vennék ilyen márkájú gumikat. Ki tudja miféle balkáni fejlesztés- és gyártásminőség mellett készülnek?!"


És vajon ha behozzák az EU-ba, nem csak EU-szabványnak megfelelőt árulhatnak? :-) gondolkozz kicsit..., az hogy hol gyártják, lényegtelen. Az számít, hogy melyik piacra gyártják és mik az adott piac szabályai.

2018. ápr. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Az számít, hogy melyik piacra gyártják és mik az adott piac szabályai."


Igen. De nem mindegy, hogy a szabályok betartását ellenőrzik-e megfelelően. Emiatt nem bízok a balkáni Michelinben.


Nekem mindegy, vegyétek csak a balkáni zsákbamacskát, addig nem zavar, míg megcsúszásotok miatt nem nekem lesz károm!

2018. ápr. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%
Rengeteg kukába való gumit lehet kapni, semmi olyan szabványnak nem kell megfelelni, ami garantálná a minőséget. Ebbe beleértendők a nagy márkák almárkái is. A kormoran is mochelin csoport tag, van is egyező mintája a rikennel. Igazi hulladék, két évesen repedezett és szárazon is csúszott. Egy fillért nem adnék ilyen szemétért.
2018. ápr. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
na vettem riken Road tesco-bol 8800ft ért :-)
2018. ápr. 4. 18:39
 10/10 anonim válasza:
Évek óta használjuk városi autón, gond nélkül
2020. márc. 6. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!