Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Aprilia scarabeo 50 2T, ha...

Aprilia scarabeo 50 2T, ha áll egy éjszakát akkor nem akar beindulni, viszont ha kevesebb mint 10 órát áll akkor pöccre indul. Ötlet?

Figyelt kérdés

Tehát olyan könnyen indul melegen és hidegen egyaránt hogy az önindítónak szinte nincs is hangja és már jár. Viszont ha áll egy éjszakát. Reggel indítom és nem indul. Rúgásra indul be nagynehezen aztán van hogy leáll, ha beindul egyszer és nem áll le, onnantól szinte egész nap indítgathatom, azonnal indul hidegen melegen.

Piaggio blokkos karburátoros 2006-os.


2018. ápr. 4. 10:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Próbáld meg ugyanezt nyáron, szerintem csak hideg van este és nem tetszik neki, ha nappal melegen simán indul.
2018. ápr. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az enyém hasonlóan csinálja. Minarelli blokkos, karbis, 1998-as.


Éjszakai (12-13 óra) állás után első - harmadik rugásra indul.

Napközbeni (8-9 óra) állás után első - második rugásra indul.

Napközbeni max. kb. 2 óra állás után első rugásra vagy önindítóra, pöccre indul.

2 óra állásnál hosszabb esetben nem is próbálkozok az önindítóval, mert feleleges. Hosszú nyúzásra ugyan elindulna, de minek gyötörjem, ha rugásra könnyebb?!


A másik irányú véglet felé pedig:

Hétvégi (3nap/72 óra) állás után ~3-6 rugás szükséges az indításhoz.

Tavaszi első beröffentéshez pedig 20-30 rugás a minimum.


Nekem az az elméletem, hogy a karbiból elillan a tüzelőanyag, ezért nehezebb az indítás az állási idő múlásával. Nyugodtan cáfoljon meg egy hozzáértő!

2018. ápr. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Valahol a gyújtó résznél lehet hiba, szét kell szedni és kicserélni a dolgokat, alaplapnál. De van amikor a gyertyapipa is idővel nem húz át jól, és nem akar jól indulni.
2018. ápr. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hát tudom lehet ezer oka. De elég benzinszag van a garázsban tőle. Szóval lehet hogy elég jól párolog belőle.

Reggel 8 fok volt. Megtekertettem kétszer, nem indult be. Hagytam is.

Most hazaértem 20 fok van, önindítóval meg se próbáltam, első rúgásra beindult de leállt. Utána igényelt még kb 4-5 rúgást.

2018. ápr. 4. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!