Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy szedjem le a szoruló...

Hogy szedjem le a szoruló kereket?

Figyelt kérdés
Csavarokat meglazítottam, kocsit megemeltem, csavarokat kicsavartam, de a kereket egyszerűen sehogy nem tudtam leszedni, annyira szorul. Valakinek valami ötlete hogy szedhetném le? (Opel Astra G)

2018. ápr. 8. 17:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Ütögesd meg a gumit.
2018. ápr. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Próbàltam de semmit nem ért annyira szoros, már annyira remegett a kocsi, hogy majdnem leesett az emelőről.
2018. ápr. 8. 18:03
 3/6 anonim ***** válasza:
Tekerd vissza csavart és kb egy menetet hajts vissza, majd kerülj egyet vele. Elég pár méter előre, hátra.
2018. ápr. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is épp ezzel küzdöttem fél órája.


Én rácsimpaszkodtam két kézzel mozgattam ide-oda, majd a kocsi alá dugva a lábamat egy erőteljesebb rúgással meggyengítettem, utána folytattam és kb. nettó 3 perc alatt lejött.


Ha van gumikalapácsod, az még jobb módszer.

2018. ápr. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem szorul az, rá van rozsdásodva. Rúgjad jó erősen, nem tudsz benne kárt tenni. Ha az autó csak emelőn van, akkor óvatosan - az bármikor összecsukódhat.
2018. ápr. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

kerékcsere előtt lazítasz a csavarokon kicsit, kicsit előre indulsz, nagy féket nyomsz, aztán ugyanezt hátra is. hallani fogod mikor koppan, utána már simán le tudod venni a kereket.

aztán a hibából okulva kicsit letisztogatod ahol összerohadt (a középső furatnál, vékonyan bekened gépzsírral vagy rézpasztával, és majd követkető cserénél lazán lejön

2018. ápr. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!