Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi a 4-es főúton a legkise...

Mennyi a 4-es főúton a legkisebb sebességhatár?

Figyelt kérdés
Nem régen kezdtem el vezetni és még nem voltam a 4-en,óvatos ember vagyok és úgy gondolom gyakorlat nélkül,vagyis kevés gyakorlattal nem kellene száguldoznom.Azt szeretném megtudni,mi az a határ amiért még nem büntetnek forgalom lassítás miatt??
2018. ápr. 11. 08:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen határ.

De az a legveszélyesebb, ha nem veszed fel a forgalom tempóját. Balesetet fogsz okozni, ez csak idő kérdése.

Ne legyél olyan, mint a pilóta mamája, aki ezzel engedte el a fiát repülni: "vigyázz magadra kisfiam, csak lassan és alacsonyan repülj!"


Amikor tanultam vezetni, az oktatóm az ilyen majréknál elkezdte nyomni a gázt. " te csak kormányozz és figyelj az útra, és nehogy fékezni próbálj.

Az első adrenalinfröccs után megjött az önbizalom.


Ha nekiállsz 40-50-el menni, vagy baleset lesz, vagy lincselés, vagy mindkettő. Vagy mondjuk egy útdíjspórólós kamion beteszi a seggedbe fél méterre a hűtőjét, és felkapcsol minden fényszórót, és belekönyököl a légkürtbe. Szerintem ezt nem akarod...

2018. ápr. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
A négyes egy nagy semmi, ne parázz már. Menjél kilencvennel, gondolom annyival szoktál menni lakott területen kívül, és akkor nem lesz baj. Persze 50-el ne hajts rajta.
2018. ápr. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de ha ilyen kérdést teszel fel, akkor inkább vegyél még pár órát egy oktatótól. Tényleg akkor lesz baleset, ha feltartod a forgalmat, kialakul mögötted egy fél kilométeres sor, és mindenki idegből fog előzni. Vedd fel a forgalom ritmusát, tarts normális követési távolságot és menj valaki után, aki normálisan közlekedik. Hamar megjön az a rutin, ami mellett nem fogsz félni egy 90-100-as tempótól. Mondjuk mi az első vezetési órán mentünk már ennyivel az oktatóval. Én lassabban mentem volna, de mondta, hogy nyomjam nyugodtan, úgyhogy onnantól természetessé is vált.
2018. ápr. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
#1: egyébként én úgy tudom, hogy van valami olyan, hogy indokolatlan lassú haladás. Nem szabad a járművel indokolatlanul olyan lassan haladni, hogy az a forgalmat akadályozza. Aztán kérdés, hogy ezt ki hogyan értelmezi. Mert ennyi erővel a rohadt járatos buszokat is büntethetnék, akik 90 helyett szigorúan 60-nal mennek városon kívül is.
2018. ápr. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez tényleg igaz.

Indokolt: nagyi hagyaték porcelánkészlete a csomagtartóban, várandós feleség az autóban + kátyúk az úton.

Indokolatlan: olyan szép a táj, engedjük le az ablakot könyököljünk ki, és nézelődjünk negyvennel.

Ilyen szempontból egy 20-al guruló városnéző busz is idegesítő, ha épp nem lehet megelőzni.

2018. ápr. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A 4-es út friss husiknak szerintem elég jó főpróba. Indokolatlanul ne menj lassan. Vedd fel a forgalom ritmusát. Megbüntetni nem fognak, de én a helyedben 60-70-nél ne mennék lassabban.
2018. ápr. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ne viccelj, ha 60-70-nel megy, akkor a pótkocsis teherautók is meg fogják előzni.
2018. ápr. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Attól hogy kezdő vagy, nyomjad nyugodtan 90-100-al. Ha lassabban mész, nehezebb lesz a dolgod. Ha utólérsz egy lassabb járművet, akkor pedig kövesd szépen azt, ha nincs kedved előzgetni.
2018. ápr. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

7-es értem, hogy mire gondolsz, és egyet is értek veled...


de mivel nemrég kezdett el vezetni és óvatos embernek tartja magát, hiába 90-100 az átlagsebesség a 4-esen, ez lehetséges, sok lenne neki elsőre. Ezért is kérdezte a legkisebb sebességhatárt.


Ha pedig lassan haladsz kérdező (elfelejtettem írni, de már lehet, írták mások korábban), segítsd a téged előző autósok besorolását.

2018. ápr. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ne vicceljünk, akinek a 90-100 km/h sebesség veszélyes, az ne vezessen autót. Annak hogy adhattak jogosítványt? Hát a vizsgán is feladat városon kívül menni, nem? Ha nem tudja tartani a forgalom ritmusát, akkor veszélyes a többi autósra. Ez nem óvatosság, ez veszélyeztetés.
2018. ápr. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!