Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóhifiben kérnék segítséget...

Autóhifiben kérnék segítséget Adott egy monoblokkos erősítő 2hangfal kimenettel +-+- a kérdésem a következő lenne?

Figyelt kérdés

Erősítő

4ohm

225w RMS 800w max 2ohm

800w RMS 1400w max


4ohm os hangfal

225w RMS


1.miért jó ha 2x4ohm os hangfalat úgy hidalom hogy az 2ohm on dolgozzon?


2. Ha adott 3x4ohmos hangfal azokat hidalom akkor 1.5ohm lessz belőle,ez tönkre teheti az erősítőmet ami 4 v 2ohm on működhet ?



2018. ápr. 12. 03:20
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Vagy mégsem fog szólalni?
2018. ápr. 12. 03:25
 2/11 JulesTS ***** válasza:

1. Azért jobb mert nagyobb teljesítményt tudsz úgy kihozni az erősítőből/mélynyomóból. Hangosabb lesz.

2. Az 1.33 Ohm lesz, amihez nem árt 1 Ohm stabil erősítő. Ha a tied nem ilyen, jó eséllyel tönkre fog menni.

2018. ápr. 12. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi már évvel is okosabb lettem

Még 1 kérdés ha mind a 3 hangfal egyforma gyártó ugyan az erősség akkor 2hangfalat hidalom és a harmadikat az erősítő re köröm akkor a hidalt 2ohm on fog menni és az a különálló pedig 4? Akkor úgy nem nagyon van ertelme

2018. ápr. 12. 08:56
 4/11 anonim ***** válasza:

Megírnád az erősítő típusát is? Amatőr vagyok és dupla kiementes monoblokkal még nem találkoztam, kíváncsi vagyok rá.


Az első kérdésnél úgy érted, hogy egy kimentre megy a két hangfal vagy a két kimeetre külön-külön?

2018. ápr. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Magnat edition MONO 1400w Egysávos Jobbos és balos bemenet R-L csincs kábel ha rákeresel meglátod az oldalán a hangfal kimenetet ++-- vagy fordítva nem tudom
2018. ápr. 13. 00:05
 6/11 A kérdező kommentje:
2018. ápr. 13. 00:07
 7/11 A kérdező kommentje:
Páran már érdekesnek találták ezt az erősítőt hogy ilyenel még nem találkoztak ,mentek a viták hogy ez nem mono stb stb... volt egy ugyan ilyen márka ugyan ez a modell, csak 4sávos 1000w os volt és tudtam hogy a jelenlegi az MONO mivel az előző az állítható volt, volt az oldalán 1 kis kapcsoló amivel lehetett állítani a sávok áram ellátását 2-3-4 sávra lehetett kapcsolni.azért cseréltem Monora mert a 1000wos 4sávos sajnos nem bírta el a 2x225w RMS hangszórókat. próbáltam mindenhogy már kötni,imátkoztam, könyörögtem de sajna a nagy leterhelés nem bírta és lekapcsolt.ezért váltottam MONO rá mert az strapabíróbb a max 1400w erősítő simán elbírja a 3x225w RMS mélynyomókat (le van tesztelve) csak azért tettem fel a kérdést,hogy kisseb Ohm on szeretném megszólaltatni,mivel most 3x4ohm ot produkál gond nélkül de hogy még e lehetne oldani a 2ohmos erősítőn a 1.33 ohmon de ezek szerint még kérdéses
2018. ápr. 13. 00:29
 8/11 JulesTS ***** válasza:

Kicsit nem értem amit írsz...

3x4 Ohmos alatt azt érted, hogy egy mélyládában van 3db 4 Ohmos mélynyomó? Ha ezek párhuzamosan vannak kötve, akkor 1.33 Ohm az eredőjük, ha sorba (ennek sok értelme nincs) akkor 12 Ohm lenne.

Az erősítőd 4 Ohmon 225 W RMS, 2 Ohmon 350 W RMS-t tud. Nagyobb terheléssel (pl. 1.33 Ohm) nem érdemes próbálkozni mert ha meghajtod elfüstölhet a végfok.

Az erősítőn a 2db + és 2db - csatlakozás, csak azért van, hogy kényelmesebben, jobb csatlakozással köthess rá 2db 4 Ohmos hangszórót.

A helyedben azt a 3 mélynyomót elfelejteném. Sokkal jobban járnál egy dupla tekercses 2x4 Ohmos mélynyomóval (ilyenben nem nagyon nyúlhatsz mellé, dupla tekercses mélynyomókat nem nagyon gyártanak gagyi minőségben...).

2018. ápr. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#8-nál a pont!

Itt a manuálja:

[link]


2 Ohm alá nem szabad menni! Ezen az impedancián 350W nominál és 1400W szinuszos teljesítményre képes az erősítő.


Ha a meglévő 2db, egyenként 4 Ohm 225W RMS hangszórókat akarod párhuzamosan rákötni, akkor a hangszórókra egyenként legfeljebb 350/2, azaz 175W nominális teljesítmény jut. A maradék 50-50W jó, ha megmarad biztonsági túlméreteztésnek, nehogy elpukkantsa az erősítő a hangszórót.

Tehát szerintem ez a konfig megfelelő lesz, ne zavarj be egy harmadik hangszóróval!

A kimeneti ++-- teminál, mint ahogyan #8-as írja a könnyebb párhuzamos bekötést segíti elő lásd manuál Fig2 és Fig3!

2018. ápr. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A "szinuszos teljesítményért" bocsánat, pontosabban kellett volna idézzek, hogy nehogy félrevezető legyen!

Tehát a manuál "sinus burst"-nek írja a max teljesítményt.

2018. ápr. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!