Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Városon kívül mekkora oldaltáv...

Városon kívül mekkora oldaltávolságot tartotok a kerékpárostól előzés közben?

Figyelt kérdés
Természetesen nem a kihalt országúton értem a kérdést, hanem sűrűbb szembeforgalom esetén. Időnként előfordul, hogy forgalmasabb utakon kerékpárost érek be. 95-105 km/h-val szoktam menni, ha nincs szabályozás. Ha biciklist észlelek és nem tudom menetből leelőzni (áthúzodok ilyenkor a balsávba), akkor nyomok két-három villantás erejéig vészvillogót, hogy jelentősen fékezni fogok. Alapvetően elférnék a sávban a bringás mellett, mert ahogy tudnak, félrehúzódnak, de így is 20-30 centi van mellette. Én meg nem szívesen centigeztek bringás mellett. Ilyen helyzetben általában követem, amíg nem tudok mellette elmenni legalább ajtónyitásnyi távolságra(ez kb fél vagy egy perc). Ilyenkor nyilván feltorlódnak mögöttem és a legtöbb sofőrnek forr is az agyvize. Tegyek magasan a mögöttem lévőkre vagy vessek keresztet és reménykedjek, hogy nem esik el mellettem a kerékpáros vagy sodrom el a tükrömmel?

2018. ápr. 14. 22:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%
Egyáltalán ne foglalkozz a többi sofőr agyvizével. Nehogy már miattuk legyen balesete bárkinek. Amikor lehetőséged lesz, kerüld ki. Ha jönnek szembe, addig mögötte mész vagy 20-al, ha nem jönnek, akkor mehetsz.
2018. ápr. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
20%

Ha van párhuzamos kerékpárút vagy utca, akkor simán lecentizem. Ha ő nincs az autósokra tekintettel, akkor én miért legyek őrá?


Egyébként olyan kb. 1 métert szoktam tartani, ha ez nem lehetséges, akkor kivárok.

2018. ápr. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
97%
Változó, de kb. 1 métert általában hagyok. Ha meglátom a kerékpárost, már jóval előtte behúzódom a felezővonalra, így a szembejövők már lehúzódnak annyira, hogy kényelmesen elférek a bicajos mellett. Nem nagyon szoktam lassítani kerékpáros miatt. Bár vannak olyan utak, ahol két autó is épp, hogy elfér, ott sajnos muszáj kísérni addig, amíg nem tudom elkerülni.
2018. ápr. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
86%

Mióta volt egy nagyon komoly balesetem (totálkár, 100-zal a szemközti oszlopnak, kerékpáros elütve), 10 hónappal ezelőtt, azóta csak úgy vagyok hajlandó kikerülni biciklist, amennyiben 100%-ig biztos vagyok abban, hogy még akkor sem tudna elém vágni, ha az lenne a célja.


Katasztrófa nézni, hogy miket művelnek, s az a legfurcsább az egészben, hogy egy szaros 50-es robogóra (teljesen jogosan) le kell tenni a jogosítványt, biciklisek viszont főúton minden további nélkül, KRESZ-tudás és jogosítvány nélkül biciklizhetnek, holott éppen ugyanúgy okozhatnak halálos kimenetelű balesetet, mint bárki más.

2018. ápr. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
37%

"totálkár, 100-zal a szemközti oszlopnak, kerékpáros elütve"

Ekkorát dob az autón egy kerékpáros, vagy elrántottad a kormányt?


Én Németországban élek, itt teljesen természetes, hogy a bringás és a mopedes (ami nem megy gyorsabban 45-50-nél) mellett legalább egy méter oldaltávot tartanak - gyakorlatilag szembesávban előzünk, mintha autó lenne, annak ellenére, hogy ugya a jobb szélen halad. És bizony sokszor kilométereken át követik. Bevallom, hy messzire megxyek, én lazán végigelőzöm a sort, mert annyira bárgyúak, hogy néha még akkor sem előznek, amikor nyugodtan lehetne. Ettől függetlenül a kétkerekűek mellett mindig megtartom én is az egy-másfél métert.

2018. ápr. 15. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
97%
mindkettőt, vagyis a bicajt és az autót is használom, és előbbinél borzasztó idegesitő ha kicentizve mennek el mellettem a kocsik, úgy hogy mégcsak nem is indexelnek. Egy ismimet nemrég ütötték el igy, meg is halt :( Ha vezetek, igyekszek 1m távolságot tartani előzéskor
2018. ápr. 15. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
18%
kerékpározás a hobbim, de sosem megyek főúton, ez alapszabály. Itt a környéken már ketten is meghaltak a főúton az utóbbi 10 évben. Amúgy a kerékpárosokat én is kicentizve előzöm meg, de nem zavarnak azok az autósok akik megvárják míg tiszta lesz a terep.
2018. ápr. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
69%

Sosem előzök kerékpárost sávon belül. A szándékos centizesert meg azonnal elvennem a delikvens jogsijat, kicsit benabb a bringás és beesik az autó alá...


Pont az ilyenek miatt nem bringazom úton.

2018. ápr. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
88%

Én osztrákoktól tanultam el a módszert, s nem érdekel, kinek tetszik, ki tolerálja, ki nem.

ha nincs szembe forgalom, vagy csak nagyon messziről jön valami, akkor a bringás mögött már olyan 60-70 méterre teljesen átmegyek másik sávba, s a sebességemet is jelentősen csökkentem közben. Így haladok el mellette, a amikor már elhagytam sem sorolok azonnal vissza, hanem magam mögött is hagyok jó nagy távot.

Ha ez nem oldható meg, akkor maradok a kerékpáros mögött, de nem a nyakába lihegve akkor sem.

Sokat bringáztam Ausztriában, s nagyon jó volt ez az eljárás, s ezért is tanultam el.

Nagyon-nagyon ritkán megyek csak el biciklis mellett kis oldaltávolsággal, de az is minimum olyan 60-70 centi, s kis sebességkülönbséggel teszem.

2018. ápr. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
80%

Ha széles a sáv és sávon belül megvan a másfél-két méter, akkor csak kikerülöm a kerékpárost.

Ha nincs ekkora hely, akkor úgy előzöm, mintha autó lenne.

Úgy viselkedek mindenkivel szemben, mint ahogy elvárnám fordított esetben.

2018. ápr. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!