Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért éri meg belemenni a...

Miért éri meg belemenni a veszélyes előzésekbe?

Figyelt kérdés
Van olyan, hogy tényleg tötymörög előttünk 50-nel az autós, akkor rendben, megelőzi az ember ha lehetősége van rá. De ha folyamatosan jönnek szembe és viszonylag jól halad a forgalom, akkor miért előzgetnek folyamatosan? Csak 50 km-rel arrébb utazok autóval, de konkrétan életveszélyben érzi magát az ember oda-vissza. Van, hogy az utolsó utáni másodpercben sikerül visszahúzódni, azt is csak azért mert kitapossuk miatta a féket, hogy beférjen. Ezt csak oda úton 6-an csinálták meg. Miért éri meg kockáztatni emberek??? Pár perces előnyért megéri kockára tenni az életed? Főleg, hogy egyetlen előzés nélkül érem be a városban az első piros lámpánál.

2018. febr. 14. 18:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Legtöbbször csak simán türelmetlenség az oka, egyszerűen nem képesek követni valakit hosszabb időn keresztül, muszáj nekik elől lenni. Megmondom őszintén bennem is megvan ez a hajlam, de mivel én gondolkozni is szoktam, rájöttem én is, hogy nem éri meg előzgetni, főleg ilyen 10-20 km-es utakon, mert ott tényleg nem nyersz semmit, sőt.
2018. febr. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Bírom amikor egy nem belátható szakaszon utolérek egy lassabbat aztán akik mögöttem jönnek elkezdenek előzni, tökmindegy hogy kanyar, domb, bukkanó van, ők 2 másodpercet nem várnak és már mennek is.

Itthon amúgy is borzalmas a közlekedési morál, borzalmasan vezetnek az emberek, nem értem minek kell másokat veszélybe sodorni. A legveszélyesebbek a fehér dízel Jetta, Octavia cégautós 30-as apukák, meg azok akik beülnek a 30 millás béjemvébe meg ajudiba aztán az utak királyának hiszik magukat.

2018. febr. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A racionális embernek nem éri meg, de aki mellett ott ül a "szépségkirálynő", és hát előtt fel kell mutatni "valamit", azoknak biztosan megéri...
2018. febr. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok oka lehet.

Nem érzik az autót, nem tudnak még normálisan vezetni sem.

Csak annyit tudnak hogy ELŐZNI. Mintha ez kötelező lenne.

Nem tudják felmérni a járművek egymáshoz viszonyitott sebességét.

Meg aztán ki ha nem én, nehogy már ne tudjam meg mutatni.

Vagy azért mert kicsi , gyenge az autója, vagy azért mert baromi erős nagy autója van. De mindegy csak ő majd .

Nagy forgalomban főúton vagy mellék úton szinte csak perceket lehet nyerni, nem többet.

A hir műsoroknak is megkell élni valamiből, mert naponta több ilyen hir is van.

2018. febr. 15. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szóval napi szinten 50 km alatt 6szor előznek meg életveszélyesen, meg még ki tudja hányszor normálisan. Nem lehet, hogy te mész indokolatlanul lassan? Cask kérdezem...
2018. febr. 15. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem, normális tempóban haladok mindig. De ha egy szakaszon kint van a 60-as akkor, akkor nem poénból van kint. De nem is ez a lényeg, főúton csúcsforgalomban, kamionok között cikáznak jobbra-balra. Beláthatatlan szakaszokban, kanyarban.
2018. febr. 15. 11:41
 7/8 A kérdező kommentje:
Az előzni tilos szakaszokról ne is beszéljünk... az a tábla a vakfoltjába esik a sofőröknek.
2018. febr. 15. 11:42
 8/8 anonim ***** válasza:

"De ha egy szakaszon kint van a 60-as akkor, akkor nem poénból van kint."


Hát ahol lakott területen kivül van, ott bizony az esetek 90%-ban poén a 60-as tábla. Ez az oka hogy előzgetnek annyira, az ilyen felesleges sebességkorlátozásokat nem "illik" betartani.

2018. febr. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!