Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bontási engedély és forgalombó...

Bontási engedély és forgalomból való kivonás?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerősömnek össze törték az autóját. Vannak benne használható részek, amiket szeretne is külön-külön eladni, mert úgy több bevétele lenne belőle. (Az autót amúgy nem rég vette 800 ezerért, a biztosító totálkárosnak ítélte - ami igaz is - és fizettek neki 200 pár ezer Forintot. Szóval jó rá cseszett.) Azt mondta, hogy hivatalosan nem szedheti csak úgy szét otthon, mert ahhoz bontási engedély kellene és akkor még valahogy ki is kellene vonatni a forgalomból. Pontosan hogyan megy ez? Mi ennek a menete?


Tavaly a régi autómmal én is hasonló helyzetben voltam, csak azt nem törték össze hanem szét rohadt az évek során, így ugyan azt kellett tennem, mint most neki. Én annyit csináltam, hogy otthon szétszedtem és neten meghirdettem az összes alkatrészt. El is kelt a legtöbb dolog. Ez után a bódét és a mi rajta maradt elvittem egy ilyen autós telepre, ahol lemérték a tömegét és ez alapján X Forintot még adtak is érte. Viszont bontási engedélyt nem kaptunk, csak valami papírt hogy ők átvették az autót. Utána a szokásos iratok leadásával meg simán ki lett vonva a forgalomból.

Ezt elmondtam a haveromnak is, és ő erre annyit mondott, hogy ezt legálisan nem lehet így kivitelezni. Akkor most megint változott valamit a szabály?



2018. ápr. 15. 13:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Majd 10 éve kell a bontási igazolás egy autó végleges kivonásához, ráadásul a vastelepek nem vesznek át már szétdarabolt karosszériát sem, ha nem tudod igazolni a tulajdonjogod. Bontási igazolás nélkül viszont nem tudod kivonni a forgalomból a géped, szóval ez a tavalyi eladom és kivontam akció egy kicsit sántít..
2018. ápr. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Bontási igazolás nélkül NEM Vonnak ki autót a forgalomból. Igazolást meg csak és kizárólag akkor kapsz, ha a bontóban leadtad a kocsit. A bontós meg "maradékot" nem vesz át.
2018. ápr. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Mióta? Ahova én vittem ott még a teljesen kicsupaszított kasznit is átvették. Tudom, mert tavaly délelőtt 10-re kaptam időpontot, és előttem pont egy ilyen teljesen üres kasznit adtak le.

Akkor amit kaptam papír, az valójában bontási engedély volt? Már pontosan nem emlékszem hogy mi volt rá írva, csak hogy valamilyen rendeletre való hivatkozások, a telep adatai ahol leadtam az autót, az autó adatai, az én adataim és az "átvétel" szerepelt a címben vagy valahol mellette. Ez az lehetett? 3 vagy 4 oldalas volt, ha jól emlékszem.

2018. ápr. 15. 14:12
 4/10 anonim ***** válasza:

Lehetett.


Félig elbontott autóra NEM ad ki bontási engedélyt egy bontós sem. Csak a nagyon mutyisok, de azok meg nem minden jöttmentnek csak a haveroknak.


Amit te láttál az simán lehett egy nem forgalomban lévő autó is (pl. külföldről behozott rom amit élből az alkatrészek miatt hoztak be). Mivel erre nem kell kiadnia semmiféle igazolást a bontósnak lehet azt vette be...

2018. ápr. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy olyan volt, azt nem tudom.


Szóval akkor csak egész autókat vesznek be általában. És egy ilyenért mennyit fizetnének? Az autója jó állapotban van, elölről, mert hátul mentek bele. Fog vajon annyit kapni érte, mint amennyiét darabokban érne az autó? Motorikusan tökéletes, most 1 hónapja lett minden kicserélve benne és felújítva, valamint a fékek és a futómű is biztos hogy jó elöl. A kaszni elemekre ráférne egy fényezés, de még azok is elmennek (bár csak azok, amik az első ajtótól előrébb vannak, mert még az első ajtók is megnyomódtak).

2018. ápr. 15. 14:41
 6/10 anonim ***** válasza:

"Az autót amúgy nem rég vette 800 ezerért, a biztosító totálkárosnak ítélte - ami igaz is - és fizettek neki 200 pár ezer Forintot. Szóval jó rá cseszett.)"


Ez sántít egy kicsit!


Nálam szintén totálkár.

20 éves Audi 730-ra értékelték.

250-et a törött autóért, 480-at kp ban.

2018. ápr. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Semennyit, örüljön ha kap igazolást ingyen és nem kell érte fizetni. Főleg, hogy fék alkatrészek bontása szigorúan tilos pl. A motor és a kasztni lenne érték.
2018. ápr. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#6: Megkérdeztem most tőle telefonon, 260-at kapott. Ez egy közel 25 éves 3-as Polo, a legerősebb változat (1.6 16V). A teljes felújítást még az előző tulaj intézte, így lett 800 körül a végösszeg. De ebben benne volt egy elég komoly hangrendszer is, csak az volt közel 200 ezer. A fejegység épen maradt, de az erősítő ami a csomagtartóban volt megsérült, a hátsó hangszórókkal együtt. Erre külön rákérdezett, és annyit mondtak neki a biztosítónál, hogy a gyári értéket veszik alapul és az alapján számolják ki a fizetendő összeget, így az utólagosan beépített hangrendszer sérülését nekik nem áll módjukban megtéríteni.


"250-et a törött autóért, 480-at kp ban." Magyarul 250-et kaptál magáért az autóért? Ez hol volt? A barátomnak nem ajánlottak fel ilyen opciót, hogy "megveszik" az autót. Vagy utána kellett utánajárnod, hogy hol mennyit fizetnek az autóért és úgy vitted el valahova?


#7: Hát ez nem jó hír. És ha mondjuk kivenné a motor és úgy vinné el? Úgy már nem vennék be? Mert hát a motor tényleg ér vagy 200-at jelenlegi állapotában.

("fék alkatrészek bontása szigorúan tilos" Ezt nem is tudtam. De ha tilos, miért vannak tele a bontók fékes cuccokkal? Múlt hónapja voltam egy bontóban egy generátorért. Egy nagyobb szoba méretű területen tele voltak a tárolók fék cuccokkal, tárcsák, dobok, munkahengerek, fékcsövek stb.)

2018. ápr. 15. 16:27
 9/10 anonim ***** válasza:

Mondjuk azért van ott mert nem tudja eladni? :)


Ez nem biztos infobde úgy emlékszem az egyedi azonosító jegyekkel ellátott alaktreszeknek meg kell lennie.

2018. ápr. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

6#-os vagyok.

A totálkáros autó roncsbörzére kerűl automatice, ott valaki megvette volna 250-ért.

Nem adtam oda.

A 480-ból megcsináltattam az autót.

Ha ramaty lett volna az autó, odaadtam volna a roncsbörzés árért, így 250+480 ezer forint lett volna a zsebemben.

2018. ápr. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!