Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Véglegesen forgalomból kivont...

Véglegesen forgalomból kivont autó vásárlása, mi hogy lehetséges?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!

Csak hozzáértők válaszát várom, nagyon fontos lenne!

Lenne egy autó ami már olyan 3 éve áll, vagyis nem volt használva kilett vonva a forgalomból, úgytudom, hogy nincs bontási igazolása, de a rendszáma rajta van, gondolom ezt valahogy megoldották, ha végleg ki van vonva, és megvenném akkor nekem most arra fizetnem kell ilyen névátírást, vagy ha rendbe hozom és kérvényezem hogy újra mehessen forgalomban, viszem a papírjait (ugye az érvénytelenített forgalmi stb) meg az adásvételit akkor csak akkor kell fizetnem? Ha esetleg van segítőszándékú ember és írna egy privát üzit ha ért is hozzá, azt megköszönném!



#autó #vásárlás #forgalmi #kivonás #forgalmi engedély #végleg kivont autó #véglegesen forgalomból kivont autó
2017. máj. 28. 20:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Az oldal nem a privát üzenetekről szól!

Ha végleg ki van vonva forgalomból, akkor nem kell se "névátírást" se szerzési illetéket fizetni.


Az újra forgalomba helyezés pedig sok mindentől függ, látni kellene a papírjait!


Ide írj ha kérdésed van, privátra nem válaszolok!

2017. máj. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mit ért azalatt, hogy a papírjait kellene látni? Annyit tudok az autóról, hogy ecu hibás lett, és azóta áll, mikor megkérdeztem a tulajt ő aztmondta xy a baja és hogy kivonták a foegalmból, mire figyeljek? És mit kell tudnom hogy visszahelyezhessem majd az autót?
2017. máj. 28. 20:09
 3/8 anonim ***** válasza:
Ilyen nincsen már évek óta....meg igazabol soha nem is volt hogy ki van vonatva "véglegesen" de az auto ott all a kertben amin még rendszám is van,meg még papirjai is........mondjuk en alapbol nem foglalkoznék ilyen autoval,de ha tenyleg akarsz kezdeni vele valamit eloszor tudni kellene a pontos sztorit,hogy mi tortent azzal az autoval meg mi a pontos helyzet papir ugyileg
2017. máj. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, szeretnék kezdeni vele valamit, mert ismeros altal olcson tudok hozzajutni es megeri rendbe hozni, csak es kizarolag ezert erdekel a dolog, sztorirol majd azert megerdeklodom mindenkeppen, azt tudom hogy sokaig egy autokereskedes mellett allt, mert a tulaj ott tarolta, egy eve pedig bevitte a telkére, egyebkent egy autoszerelo muhelye van a csavonak, egy ismerosetol szerezte, csak o neki nem tetszik alapbol az auto es nem is akar vele foglalkozni, ideje sincsen ra, ismerosom meg el tudja nekem hozni.
2017. máj. 28. 20:37
 5/8 anonim ***** válasza:

Szóval adott egy álltában lepukkant autó, aminek állítólag egy kb. 40 ezres motorvezérlő gondja van, és egy autószerelő nem foglalkozik vele. Benne áll a pénze, és hagyja elrohadni?

Ugye nem gondolod, hogy megéri foglalkozni azzal amivel a szerelőnek nem éri meg!

Legalább a korát és a típusát áruld el a járgánynak.

2017. máj. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem az az alapveto baja, kell ra kolteni teny es valo en is tudom, ismeros barati arba tudna megszerezni, es alapvetoen nincs atrohadva az auto mint a tarsai amiket lattam, azert erdekel mert amennyiert nekem akarta adni annal ismerosnek legalabb 150 ezerrel olcsobban adja (alapvetoen amennyiert nekem akarta adni nem erdekelt), de csak mert sokat segitettek neki, persze, tudom jol azt, hogy ugy hangzik hogy buknam az egeszet. Nem tul sok penzrol van szo, es a lenyeg hogy ha alkatresz arba eladok rola par dolgot vissza folyik legalabb a 80% a penznek ha megis buko a sztori, egyebkent egy eclipse rol van szo, regi tipusu.
2017. máj. 29. 00:02
 7/8 anonim ***** válasza:

Már nagyon régóta nincs olyan, hogy forgalomból végleg kivonva. Csak bontási igazolvánnyal (ergo bontóban leadva).

Ha kivonatta, az azt jelenti, hogy ideiglenesen, tehát 6 hónapra. Utána vagy megint kivonatja, vagy visszahelyeződik forgalomba automatikusan.

Ha megveszed át KELL íratnod, és biztosítást kell kötnöd rá.

2017. máj. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Micsoda kultúrember vagy gf2, mellesleg az a hülye paraszt, aki nem megköszöni a választ, hanem bunkóskodik privátban.


"megis akkor miert van Privat gomb??"


Hát nem arra, hogy tapló legyél, csak mert ott nincs szűrés! Főként úgy ne legyél bunkó, hogy két mondatot se tudsz leírni rendesen!


"A kérdező kommentje:


Mit ért azalatt, hogy a papírjait kellene látni?"


Azt értem alatta amit leírtam. Kíváncsi lennék a forgalmi bejegyzésekre, mert te biztosan nem tudod értelmezni ekkora intelligenciával amit a privát leveledben bemutattál!

2017. jún. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!