Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a probléma az autóval?

Mi a probléma az autóval?

Figyelt kérdés

Kölcsönbe kaptam egy Peugeot 508 2.2 HDi GT típusú autót. Igazából azért is kértem el a tulajától, mert majd én is ilyet szeretnék venni, mert külsőre nagyon tetszik. A GT-ből arra gondoltam, hogy kicsit sportosabb lesz az autó, de ennek nyomát sem tapasztaltam. A fő probléma az, hogy mikor kanyarodok és egy kicsit nagyobb gázt adok neki, akkor egyszerűen nem megy. Hiába van Sport módban, akkor se. Aztán mikor jönnék ki a kanyarból egyszer csak megindul. Mi lehet a hibája neki szerintetek? Valami elromlott benne? A tulajdonosától is megkérdeztem ezt és ő azt mondta, hogy már ilyen volt mikor vette (újonnan) és hogy elvileg nincs baja neki. De ezt nem hiszem, ez nagy hibának számít, ennyire nem szokták tudomásom szerint "elrontani" az új autókat.


A másik, hogy hiába kapcsolnék ki mindent és raknám be Sport módba, néha úgy dönt hogy akkor visszaáll az alap állapotba. Szóval meghülyül benne az elektronika.



2018. ápr. 15. 20:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
67%
Hát ne is kanyar közben akarj gyorsítani, hanem abból kifele. Tényleg jó szó a hülyebiztos autó és ezek szerint kell is neked.
2018. ápr. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Miért is?

Ha kanyarból kifele gyorsítók (vagyis úgy, ahogy írod és ahogy az autó is engedi), akkor azt lesz mint írtam, 40-45 km/h-s sebességgel tudok felmenni az emelkedőn, ott, ahol a régi autómmal felmentem 70-nel.

Továbbra is azt mondom, hogy ez az autó hibája. Ha egy hosszú egyenes után megyek be tempósan egy kanyarba akkor azt szépen beveszi. Ennek ellenére kanyarban nem lehet vele gyorsítani, pedig még messze van attól hogy megcsússzon.

2018. ápr. 16. 16:48
 13/15 anonim ***** válasza:
Ezt úgy hívják hogy ESP, amíg nincs egyenesben a kormány addig nem ad gázt. Ez egy CSALÁDI GT, ne akard hogy sportautó legyen. És igen hülyebiztosra van csinálva, ha netán ki is tudod kapcsolni az ESP, az első sodródásnál vagy kerékelforgásnál visszakapcsol. Ha sportosabb autót akarsz akkor vegyél Octavia RS-t.
2018. ápr. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Hát, valami hasonlóban gondolkozom mostmár.

Csak nagyon meglepett, hogy normális közlekedésnél sem úgy viselkedik, ahogy kellene. Ez már szerintem a balesetveszélyes kategóriába tartozik. De nem úgy, mintha irányíthatatlan lenne vagy valami, hanem úgy, mint az utakon tötymörgő sofőrök (mint amilyen én is vagyok ezzel az autóval néhol). Még nálam van az autó a héten. Ma reggel is voltam azon az emelkedős szakaszon és a mögöttem jövő annyira sietett, hogy egy kisebb egyenesben meg is előzött, ahol ha nem fékezek be tuti nekem jön, mert jöttek szemben is és félre kellett rántania a kormányt. Ez az utánam jövőknek nem igazán tetszett, az után következő kb. 300 métert 30-35 km/h-s sebességgel tettem meg (50-es tábla van), mert egyszerűen nem gyorsult jobban fel az autó. Borzalmas...

Arra viszont rájöttem, hogyha kikapcsolom az ESP-t, akkor úgy 5 másodpercig jobban megy majd visszaáll. Szóval tuti ki lehetne ezt javítani, csak valahogy folyamatosan kikapcsolt állapotban kellene tartatni.

2018. ápr. 16. 18:47
 15/15 anonim ***** válasza:
Nem lehet, ha a biztit kiveszed akkor elköszön a fékrásegítő és az ABS is vele együtt.
2018. ápr. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!