Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autopályán matrica és lámpa...

Autopályán matrica és lámpa nélkül, mekkora bírságra számíthatok?

Figyelt kérdés
Kezdő vezető vagyok, és a navigációban elfelejtettem kikapcsolni az autopályákat és felvitt az m0 ra, ott haladtam kb 250 métert majd át az m3 ra ahol 3 km után volt a legközelebbi kijárat.Sajnos amikor észrevettem már nem tudtam mit tenni, és arra is csak pár perce jöttem rá hogy utólag is megtudtam volna venni a matricát. Illetve amikor hazaértem akkor vettem észre, hogy a lámpát is elfelejtettem bekapcsolni. Fót-Budapest között voltam, nem volt kint rendőrség illetve supertraffipax alatt sem mentem el, mert azelőtt lejöttem róla. Ha mégse úsztam meg mekkora csekk jöhet? :/
2018. ápr. 15. 22:23
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
A matrica hiányért 15 ezer, a lámpáért semmi, azért csak a helyszínen büntethetnek.
2018. ápr. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Mivel az m0-án is mentem kb 250 métert ami átvezetett a 3 asra, ezért olyan előfordulhat, hogy kétszer 15 tehát 30 ezer lessz a bírság? :/

2018. ápr. 15. 23:17
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

Ilyen esetben kérvényezheted, hogy csak az egyiket kelljen befizetni.


Egyébként tudtommal ezen a szakaszon nincs kamera, hacsak sárga villogós autóból nem lőttek le, akkor megúsztad.

2018. ápr. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Néztem ilyen trafipax térképen, nincs kamera elvileg és olyan autót/rendőrt sem láttam. A legközelebbi kamera a Szerencs utcánál lett volna de addig nem kellett elmennem, azelőtt kijöttem a Szentmihályi út felé. Köszi a választ.
2018. ápr. 15. 23:38
 5/7 anonim ***** válasza:
80%
Az M0 ott nem fizetős, az M3-asra (ha lefotóztak), akkor 14 875 Ft a pótdíj (pénztárca szempontjából persze mindegy, mi a neve, de nem bírság). A lámpáért nem utólag nem bírságolhatnak, csak helyben (tudomásom szerint).
2018. ápr. 16. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
#5: Rosszul tudod, a Megyeri híd pesti hídfőjétől az M3-ig fizetős az M0.
2018. ápr. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, úgy tűnik nem kaptam bírságot.. :)
2018. máj. 10. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!