Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy 2001-es focus-om,4...

Van egy 2001-es focus-om,4 ajtó alul, csomagtér ajtó rozsdás és már fel is van hólyagosodva. Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Kasznis 300- ért vállalja annyim nincs most. Kb 1 évig hagynám még meg ősszel kell műszakira vinni. Esztétikailag szeretném kicsit kipofozni, mit javasoltok amit otthoni sufnituningba is meg lehet oldani? Drótkefe, 80-as csiszoló vászon, Korant jó ide? Kittelni kell? Ha igen mit ajánlotok? Neoflex? Gondolom kell vizes csiszoló vászon is. Alapozó festék is gondolom kell ha igen akkor milyet? Végül a szín, ja igen lakk kell rá legutolsónak? Vagy a spray festék elég? Van az ajtaján mély karcolás is kulcs által arra is jók majd a cuccok kivéve a Korant? Ott nem rozsdál csak csúnya mély. Tudom, hogy nem lesz olyan mintha szakember csinálná de muszáj a vizsgára hogy kinézzen valahogy, meg esztétikailag is csúnya így. Akik értenek hozzá légyszi segítsetek mit vegyek milyen kiszerelésben, mennyi száradási idöt kell várni, sorrendet mit miután csináljak. Jobb első sárvédő ívből a jobb első ajtó találkozásánál már egy 3*4cm darab a rozsdától kitört, ahelyett jobb ha bontóból veszek egy elemet ugye? Köszönöm.

2018. ápr. 17. 09:52
 1/5 D. Brasco ***** válasza:
100%

A leirasod alapjan ezt a kocsit inkabb a bontób kellene leadni nem még feleslegesen rá locsolno egy lavór pénzt csak azert hogy még valahogy életben tudd tartani az őszi műszakiig!egyebkent ilyen szintű hozzá nem értés mellett en nem javaslok semmilyen otthoni kókányolást mert úgyis garantaltan szar lesz a végeredmény és még lehet többe is lesz mint ha egy rendes lakatos fenyezo csinalna!

Ha ennyire magad akarod megoldani akkor max annyit tudok javasolni hogy menj el egy bontóba keress egy nagyjabol olyan szinu focust mint a tied azt vedd le rola a komplett ajtókat aztan rakd fel a tiedre...a maradek "aprosagot" meg bizd szakemberre!

2018. ápr. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm én is ezen a véleményen vagyok, hogy bontóba kellene vinni, de a páromat nem érdekli hogy milyen kocsival járok, nem igazán akar befektetni másik autóba, így magam kell kitalálni valami megoldást. Tudom hogy az otthoni kókányolásnak nem sok értelme van hozzáértés nélkül, de annyira rossz az állapota, hogy nem éri már meg százezrekért megcsináltatni, át kell rugdosni a műszakin valahogy így marad az otthoni kókányolás.
2018. ápr. 18. 08:30
 3/5 D. Brasco ***** válasza:
Ezzel a műszakira való taknyolással az a legnagyobb baj,hogy a vizsgabiztosok nem hülyék,es hidd el láttak már ezt-azt....szamukra fel percen belül kiderül,hogy az egesz autó egy kalap szar,ami gittből van építve!Igy aztan a műszaki garantaltan bukó,meg az a penz idő meg energia is amit ebbe az egeszebe fektetttel
2018. ápr. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 krwkco ***** válasza:

Azért nem kéne túlzásokba esni.

"csomagtér ajtó rozsdás és már fel is van hólyagosodva."

"Jobb első sárvédő ívből a jobb első ajtó találkozásánál már egy 3*4cm darab a rozsdától kitört"

"Van az ajtaján mély karcolás is kulcs által"

Ja, megkarcolták az ajtót, irány a bontó.

Közismert, hogy a Fordoknál gyakran rozsdásodik az ajtók alja. Le kell csiszolni. Nekem bevált a Koralkyd, mint alapozás. Ha a csiszolás nem simítja ki a felületet, kell rá egy kis glett. Utána akármivel fested, ronda lesz. De ha jól sejtem, nem reprezentálásra kell. Ragaszthatsz rá egy csík fekete vagy színes fóliát.

A sárvédő sarka meg azért rozsdás, mert ott gyűlik meg a sár. Ez nem jelenti azt, hogy az egész karosszéria mindenütt problémás. Keress egy azonos színű bontott sárvédőt.

A karccal meg ne törődj vagy pacsmagold le Ford boltban kapható javítófestékkel.

Ha nincs pénz jobb autóra, akkor csak az ilyen megoldások maradnak.

2022. ápr. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 krwkco ***** válasza:
És ha tanács kell, hogy mit használj, legjobb egy autófesték boltban megkérdezni.
2022. ápr. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!