Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hány évig és km-ig gebaśżmente...

Hány évig és km-ig gebaśżmentes egy autó?

Figyelt kérdés
Azaz: amíg elég neki a szervízkönyves kötelező karbantartás és nincsenek váratlan rejtett kiismerhetetlen hibák. Tapasztalatok érdekelnének újonnan vett vagy jó helyről vett személygépkocsikkal.

2018. ápr. 20. 13:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Autótól is függ. Egy elektronikai hiba bármikor előfordulhat, de azzal nem hagy egy kocsi az út szélén.
2018. ápr. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Erre így nem lehet válaszolni; mondhatom azt, hogy 100E kilométerig problémamentes egy kocsi, de ha eleve szériahibás akkor már 0km-től "gabeszos". Pontosítsd a kérdésed!
2018. ápr. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 D. Brasco ***** válasza:
54%
Ezek az oldalon gomba mód elszaporosott meddig bírja egy auto stb kerdesek is mind a tieid?!?Mert ott mar eleg reszletesen leirtuk mi a helyzet
2018. ápr. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Kérem tisztelettel, ez az első ilyetén témájú kérdésem, mellyel remélem nem sértettem senki kifinomult érzékenységét.

Nem tudom mi a tökömet kellene pontosítanom. Inkább a szövegértést kellene pontosítaniuk egyeseknek.


A kérdés annyi, hogy mivel ha használtan veszek egy autót akkor mondjuk 10enévesen kijön pl egy turbóhiba dízelnél, vagy hengerfejes lesz vagy hasonló, az ember méltatlankodik hogy başśża meg, nem azért vettem szervizkönyves sértetlent hogy lerohadjon, akkor jönnek a bajhelyeslő dehátozások, hogy 13 éves és 180ezret futott, miért várom el hogy a sima karbantartás elég legyen.


Tehát: akkor HÁNY ÉVES KORIG ÉS KILOMÉTERIG ELÉG A SIMA SZERVIZ?????


Érthető voltam?

2018. ápr. 20. 14:22
 5/12 anonim ***** válasza:

8-10 év. Persze függ a használat és a karbantartás módjától is. Tönkre lehet tenni egy autót 40.000 km alatt is, meg lehet jó állapotban 250.000 után is.

Én azt mondom, ha egy új autót vesz az ember és rendesen szervizeli (leginkább olajcsere) akkor nem lehet baj.

A G Astránk most 16 éves, újonnan vettük és 9 évesen jött elő az első hiba, a motorvezérlő ment tönkre aztán 2 év múlva a kormányművet kellett cserélni, szerencsére azóta semmi. Sajnos eléggé elhanyagolták a szüleim szegényt, többször kihúzódott az olajcsere 30.000 km-re, de ennek ellenére semmi baja pedig már 260.000 km van benne.

Most új szívóbenzines autóm van, 3 éve vettem, eddig semmi probléma. Bár én úgy kezdtem hogy 4.000-nél olajcsere, majd 10.000 km periódussal a többi. Ja és csak 100-as vagy prémium 95-ös van tankolva, hidegen nincs hajtva.

2018. ápr. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 D. Brasco ***** válasza:
83%
Elsőnek is ertettuk mit akarsz felesleges még egyszer nagy betűkkel megkérdezned ugyanazt!Viszont itt erdemben nem lesz ertelme tarsalogni tekintve higy te vuszont tenyleg nem erted amit mi irunk.........
2018. ápr. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nálunk a céges autóknál olyan 140 ezer km-nél (1,5-2 éves korukban) jöttek elő az első komolyabb hibák.
2018. ápr. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A sokévi tapasztalatom után mondhatom. 10 év felett tökmindegy milyen márkájú autót veszel. Az elkezd széthullani. Mágikus szám a 10. Kilométerben meg olyan 200000 után kezdenek széthullani. Személyes tapasztalat!
2018. ápr. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
5.7.8 adott használható választ. Köszi nekik.
2018. ápr. 20. 17:27
 10/12 anonim ***** válasza:

20 éves swiftem van,gebasz nélkül,370.000 km-el.

Vezérlés+olajcserék,érdekességképpen a kuplungtárcsa még gyári.

Francia Német szemétdombokra már egy lakás árát ráköltöttem volna.

2018. ápr. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!