Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 200 000 Ft körül szeretnék...

200 000 Ft körül szeretnék venni 1. 0 vagy 1.3 swiftet, első autónak. Mire érdemes odafigyelni?

Figyelt kérdés

Sajnos nincs tapasztalatom autók terén, illetve a jogosítvány megszerzése óta (2 év) nem is igazán vezettem autót.

Nem szeretnék nagyon rossz állapotot kifogni, mire érdemes figyelni vásárlás előtt? Sajnos nem igazán van olyan ismerősöm, aki értene hozzá.

Másik kérdés, hogy ha találok egy nekem tetsző járművet, akkor elég az, hogy telefonon gyorsan megkötöm a biztosítást, majd ha igazoltatnának, akkor az e-mailben kapott kinyomtatandó igazoló lapot elektronikusan mutatom be?


2018. ápr. 21. 08:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi pénzért leginkább arra figyelj, hogy minél kevésbé legyen szétrohadva, menjen, megálljon és friss műszakija legyen. Minden más ami működik benne annak örülni kell. Sajnos ennyiért a kínálat alja van. Hiába motorikusan szinte elnyűhetetlen a Swift, sajnos a rozsda nagyon szereti a karosszériát.
2018. ápr. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ennyi pénzért nagyon nehéz normális állapotút kifogni. Én 250 ezerért vettem az enyémet, és bár motorikusan hibátlan, sajnos a rozsda eszi rendesen. Ha csak ennyi pénzed van, szerintem inkább gyűjtögess még egy kicsit hozzá, és utána vegyél egy kicsivel drágábbat, ami talán jobb állapotú is.
2018. ápr. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Esetleg más márkából lehet értelmes állapotot kifogni ennyiért? Több helyen olvastam, hogy mivel sokan szidják a renaultot, ezért nyomott az ára, viszont ismerős/rokoni körben azt vettem észre, hogy nagyon szeret tönkremenni.
2018. ápr. 21. 08:21
 4/12 anonim ***** válasza:
58%

Gyűjtögess még egy kicsit,ennyiért csak szemétdombot kapsz.

Amúgy Te tisztában vagy a forint értékével?

-mert úgylátom,kb 25 év kimaradt az életedből😁

2018. ápr. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Apukám nemrég vett új autót, a régi swiftjét 300 ezerért számolta be a kereskedő, aki nyilván még hasznot is tesz rá, és úgy adja majd el. Jó állapotú volt, nem is nagyon rohadt, de 16 éves volt. 200 ezerért tényleg arra van csak esély, amit az első válaszoló ír.
2018. ápr. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha ennyire kevés pénzből akarsz autót venni, akkor még kell kérdezném: a fenntartására van pénzed? Kötelező biztosítás, önkormányzati adó és egy idős autónál persze a javítási költségek.


Nagyjából 500-tól vannak vállalható állapotú autók. Autós ismerős nélkül ne menj vásárolni, nagyon át fognak verni.

2018. ápr. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Renault-ból talán a jó régi Clio-k beleférnek a keretbe, de elhiheted ennyiért azok is rozsdásodnak már jócskán.

Ha netán teljesen rozsdamentes autót akarsz, akkor még jócskán kéne spórolnod. Olyan 3-400ezer körül már biztos lesz olyan Swift amin nincs rozsda, mert már egyszer megcsinálták és akkor egy pár évig még kibírja.

Az a szerencse, hogy a Swfitből annyi van mint a szemét, szóval sokat meg tudsz majd nézni és biztos találsz ennyiért is olyan példányt ami még bőven kihúzza a műszaki végéig, addig spórolsz és vagy megcsináltatod vagy eladod és veszel egy szebb, jobb, újabb autót.

De arra ne számíts, hogy ennyi pénzért bármilyen típusból is teljesen normális, rozsdamentes állapotút találj.

2018. ápr. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Igen, ezekre tudok félre rakni. :) Egyetem után szerettem volna autót, de egy versenyen nyertem 300 000 Ft-ot, gondoltam ebből veszek egy A-ból B-re járkálós autót, hogy gyakoroljak vezetni, 2-3 évig gondolom csak bírja még ennyiért is. 200 000 lenne ugye az autó, 100 000 pedig a vásárláskor vele járó költségek. A verseny miatt nő az ösztöndíjam, amivel pedig a fenntartást tudom biztosítani.

Drágább kategóriát nem szeretnék egyelőre, azt majd csak akkor, ha megtanultam rendesen vezetni.

2018. ápr. 21. 08:59
 9/12 anonim ***** válasza:

Egy pár éve én is ennyiért vettem Swiftet, igaz vagy 10-et megnéztem belőle naponta, de végül találtam egy elfogadható állapotút (szép ugyan nem volt, mert a lakk réteg 1-1 helyen már jött le róla). Arra jó volt, hogy meló után be tudtam menni vele az egyetemre, így nem kellett órákat zötykölődnöm míg vidékről felértem, barátnőm is 200km-re lakott, oda is órák voltak míg elért a busz, kocsival az is gyorsabb volt. Ment, megállt, volt rajta műszaki, fapados volt. Akkor nekem pont megfelelő volt.

Aztán olyan 3 éve lehetett már nálam a kocsi amikor a hátsó futómű bekötési pontja megadta magát, a lakatos megcsinálta, de azért megkérdezte mik a további terveim a kocsival, mert nagyon gáz az alja. Na, akkor elgondolkodtam, hogy megcsináltassam vagy vegyek egy fiatalabb, felszereltebb, jobb állapotú autót. Aztán végül az utóbbi mellett döntöttem, egy fiatalabb Swift személyében :D

Szóval félni nem kell, csak sokat meg kell majd neked is nézned, meg odafigyelni, hogy hol mi rohad rajta. Esetleg a Suzukis csoportokban is nézelődhetsz, ott is van, hogy a tagok felrakják az autóikat, mert újabb Suzukira váltanak vagy ismerősnek segítenek eladni a kocsit, talán találsz ott is valami épkézláb darabot.

2018. ápr. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem túlvállalod magad ezzel. 100e Ft nem fogja betakarni a dolgot. Át kell írni, kötelező biztosítás, olaj-, szűrő-, vezérléscsere, és le vagy nullázva, pedig biztos, hogy ezen kívül is problémák lesznek (kopott fékek, gumik, futóműalkatrészek, rozsda, stb.). Ez kb. a leges-legalja árkategória, amennyiért érvényes műszakival autót kapsz, ergo egy szemétdomb lesz. Egy régi Swifttel való induláshoz is kéne 600 a zsebben, és olyan havi jövedelem, amiből a tankoláson kívül futja minden költségre.
2018. ápr. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!