Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót érdemes venni...

Milyen autót érdemes venni tanuló autónak 200-300 ezer Ft körül? Első autó lenne a fiamnak.

Figyelt kérdés

2018. ápr. 4. 14:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

suzuki swift.

Olcsó fenntartású, keveset fogyaszt, strapabíró.

2018. ápr. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
32%
swift biztos választás. Adj még hozzá 100 ezer forintot és mercedes-benz 190-t javasolnék (csak jól meg kell nézni)
2018. ápr. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

190 es mercit nagyon nem ajálanám, főleg nem ennyiért

a megmaradt 190 esek nagy része bontószökevény, ami meg jó állapotú azok ennél sokkal drágábak.

Nem beszélve arról hogy pénztemetővé tud válni, ha nem jót vezyel


a swift a jó választás

2018. ápr. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
14%
Én pedig a 190est ajánlanám.Szívódízellel.A korát meg a km órát le kell szxrni.állapotot veszel nem kilómétereket meg éveket.Nemrég vettem egyet a fiamnak én is.Nem csak a drága létezik belőlük.Meg aki drágán arulja nem is tudja eladni és mindenki csak alkudni akar majd belőle.Te is tedd azt, egy próbát megér.
2018. ápr. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%
Swift tényleg jolyjoker, de ott van még a Corsa B...
2018. ápr. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%
Ennyi a pénzért a lényeg, hogy a legjobbat és legkevésbé szétrohadt budit kell venni. Itt többet számít az állapot, mint a gyártmány, típus.
2018. ápr. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%
Aki a 190-es Mercit ajánlotta - nem jobb egy Audi 80 B3/B4 helyette? Abszolút nem rohad, olcsóbb, a motorjai ugyanolyan strapabíróak és ha Quattroval veszed, akkor mindenhol hajt - abból is volt takarékos dízel és nagy benzines... A kérdésre: nem feltétlenül egy kis, gyenge autót érdemes venni, hanem egy erősebbet akár - 2-300 ezer Ft körül első autónak inkább az állapot és az alkatrészellátottság döntsön, mint az üzemanyagfogyasztás és a kocsi mérete.
2018. ápr. 5. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 gergoap ***** válasza:
28%
Semmiképp sem Suzkit! Ha a kezdő összetöri magát vele, valószínűleg nem fog épségben kiszállni belőle! Amúgy meg benzinest, joban megtanulja az indulást, váltásokat, ráérez a motor karakterisztikájára. Dízel kényelmeseknek való.
2018. ápr. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én mindenképpen benzinesre gondoltam, és nem automata seb.váltósra. Tanuljon meg rendesen vezetni, és legyen alkatrész utánpótlás, - szülőként valami ilyesmit látnék fontosnak. Később majd lecseréli, ha már lesz vezetési gyakorlata.
2018. ápr. 7. 06:43
 10/11 anonim ***** válasza:

#8-as, ha kezdő (és nem hülyegyerek) akkor valószínűtlen hogy összetörje magát (szemelyi sérülessel járó közlekedési baleset, ütközés).

Sokkal valószínűbb, hogy pl. elhasznál egy kuplungtárcsát (mire megtanul rendesen kuplungolni), esetleg megnyomja itt-ott a lökhárítót (mire megtanul parkolni), stb.

Márpedig egy régi Swifthez ezek az alkatrészek kb. filléres tételek, összehasonlítva mondjuk egy fentebb említett Mercedes vagy Audi alkatrészáraihoz kepest.

Egy Swift általános fenntartása is kb. nagyságrenddel olcsóbb a német prémiumoknál.

2018. ápr. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!