Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől nem tudom kinyitni a...

Mitől nem tudom kinyitni a motorháztető zárat?

Figyelt kérdés

Adott egy 2003-as, Renault Clio II 1.6-os.

Ha meghúzom belül a kart, kinyit a zár, de ha elengedem, leenged, visszahúzza - és konkrétan visszazárja magát, így egyedül szinte képtelenség felnyitni a motorháztetőt... csak úgy lehet, ha egy valaki tartja a kart és a másik felnyitja a motorháztetőt.


Mintha visszahúzná magát a rugó, nem akadna be valami pöcök vagy nem tudom. Vigyem szerelőhöz, vagy meg tudnám csinálni valahogy? (Ha igen, mit kellene tennem/vennem?)


Előre is köszönöm a válaszokat.



2018. ápr. 21. 16:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Nyilván nem tudnád, nem tudod megcsinálni.

Ha megtudnád nem tetted volna fel a kérdést.

Úgy hogy menj vele szerelőhöz.

2018. ápr. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ha nincs ötlet, vagy leírás akkor az lesz. Köszönöm.


(A "karnál" amúgy a nyelvre gondoltam amit meg kell húzni.. ha meghúzom utána nem pattan fel a motorháztető, ha leengedem akkor visszazár rá)

2018. ápr. 21. 17:28
 3/5 anonim ***** válasza:

Két problémát tartok valószínűnek. Az első az, hogy vagy megnyúlt a bowden, vagy elhajlott az emeltyű, amivel nyitod. Ilyenkor nem nyit ki eléggé a retesz, úgy kell feltépni a tetőt.

A másik ritkább: ekkor a zárócsapon található rugó tört el. Mikor bentről nyitsz, a retesz kioldódik, elengedi a zárócsapot, a rugó pedig felpattintja a tetőt és úgy is tartja, amíg be nem nyúlsz alá és ki nem oldod a második reteszt.

2018. ápr. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! A tetőt sajnos nem pattintja fel a rugó.. ha elengedem a nyelvet, visszazár a zárócsap, szóval akkor lehet a rugó tört el.
2018. ápr. 21. 19:20
 5/5 anonim ***** válasza:
A rugót te is látod, ha sikerül felnyitni. Előfordulhat, hogy állítani kell a záron, vagy a géptetőn lévő csapon, mert ha nem pontosan zárnak össze, akkor szorulnak. Egy kevés zsír is segíthet a problémán. A géptetőn, vagy a zárhídon szokott lenni kb a fényszórók vonalában egy-egy gumiütköző. Ezek a legtöbb típusnál ki/be tekeréssel állíthatóak, ha kijjebb tekered őket az is segíthet.
2018. ápr. 22. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!