Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen alternatív üzemanyaggal...

Milyen alternatív üzemanyaggal képes elindulni egy diesel motorral gyártott autó?

Figyelt kérdés
Konkréten használható-e valamilyen módon petróleummal egy átépítetlen diesel személygépkocsi

2018. ápr. 24. 20:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg igen, bár a petróleum még önmagában nem árul el sokat. Petróleum és petróleum közt is lehet nagy különbség. De mivel egy adalékolatlan, nyers cucc, vagy akár kénes is lehet, így nem igazán tesz jót az autónak. Persze nem mindegy, hogy valami ezer éves örvénykamrás csoda, vagy modern CR dízel.
2018. ápr. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A régi dízelek működnek vele mivel használták is anno traktorokban üzemanyagként.

De ott az étolaj is, azzal is vígan megy egy 1.5 D Saxo, csak büntet érte a NAV.

Egy mondern pdtdicdtidti mittudjam én milyen dízelbe nem ajánlatos egyik sem.

2018. ápr. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Étolajjal simán megy minden dízel. Még a CRTDI-k is, csak nem sokáig.
2018. ápr. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Használt, begyűjtött étolajat használnak sokan a régi dízeleikbe..
2018. ápr. 25. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nehogy belerakj bármilyen étolajat, megnyekken tőle még egy régi Bosch adagoló is.

Tapasztaltam.

Sárgás lerakódással lesz belül az adagoló, és megakad a mechanikája. Szedtem már szét, borzalmas látvány.

Egy 1000-2000 baros porlasztó meg mit szólva hozzá, jobb nem belegondolni. De előbb akad meg a gázolajszűrőben az egész.

Petróleum a kerozin, ahhoz nem tudom mit szól a dízel.

2018. ápr. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik lángosos ismerősöm már vagy 25 éve használt étolajat gyűjt össze. Leszűri és azzal jár.

Azt sem tudja, hogy egy benzinkúton hogyan kell tankolni.

2018. ápr. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hasznosak számomra. Nem is a petróleum, amire számítottam hogy jó lesz hanem az étolaj. Köszi
2018. ápr. 28. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!