Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dízel vs benzines autó vezetés...

Dízel vs benzines autó vezetésénél mire kell figyelni, illetve van különbség?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 26. 16:45
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Persze. Dízel indul gáz nélkül ahogy a benzines is de erőteljesebben es jobban. A dizel 1700-2100ig halott, erőltetni se érdemes. Szokd meg h ha megtaposod 2 mp mire megindul de akkor hirtelen. Benzin egyből indul cserébe alacsony fordulaton nem húz
2018. ápr. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem szivó dizelem van és 1000 fordulattól már szépen húz. Szinte minden fordulaton egyformán gyorsul, de persze nem verseny autó.
2018. ápr. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem egy tdi-m van s akkora a forgató nyomatéka már alacsony fordulatszámon, hogy majdnem alapjáraton simán felmegy a pincegarázsból. 1500-tól 3000-ig emberesen húz. Ott a benzinesek még sehol sincsenek. Átülni egy benzinesbe szokatlan az elején. Én húsz éve hajtok dizelt s nem cserélnék ha nem muszáj.
2018. ápr. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%

Gondolom szívóbenzin-turbódízel összehasonlításra gondolsz elsősorban. A szívóbenzin motor alsó fordulatszámokon általában gyengébb, ezért előzéskor többet vissza kell váltani, hogy elérjük a maximális teljesítményt. Jellemzően 4-5000 f/perc körül van a nyomatékcsúcs, itt a legerősebb a motor. A szívó motorok gázreakciója nagyon jó, ahogy lenyomod a pedált, a motor pillanatokon belül leadja a kívánt teljesítményt.

Ezzel szemben egy turbódízel motor maximális forgatónyomatéka akár már 1700 körüli fordulatszámon rendelkezésre áll, viszont 2500 körül elkezd gyengülni, 4000 fölé pedig nem igazán érdemes forgatni. Váltás után, vagy hirtelen gázadásra alacsonyabb fordulaton nem jön meg azonnal az erő, mert a turbónak fel kell pörögni, emiatt késve jön meg az erő, amit bele kell számítani a manőverekbe. Ez a turbómotorok egyik legnagyobb negatívuma, bár egyre jobban ki tudják küszöbölni. Idővel megszokható, de akkor is kellemetlen.


Az én véleményem az, hogy vezetési élményben egy nagy köbcentis szívómotornak nincs párja. Csak ne kéne tankolni. 2.8 benzinről 2.0 TDI-re váltottam. A teljesítmény kb. azonos, mégis sokkal-sokkal jobb volt a nagy benzinmotor, csak épp 3-4 literrel többet fogyasztott.

2018. ápr. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A benzines pörgösebb, a dizel nyomatékosabb.

Nekem van 3,0 szivó benzin és 1,9 tdi.

Fogyasztást mondanom sem kell benzines 11 liter , dizel 6.


Dizelnél érdemes jobban odafigyelni leállitáskor a visszahütésre , hidegen (ezt sem) illik pörgetni. Lassabban melegszik a motor.Olajcserével sem jó dolog linkeskedni, hatványozottan káros lehet.


Benzines inkább pörgösebb motor, nem gond (üzemmelegen) a 4-5000 fordulat.

2018. ápr. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Alapvetően ugyanúgy kell mindkettőt: egyiket se engedd 1500-as fordulat alá (bár sokan így csinálják). Annyi, hogy a dízelt 2500-nál már el kell váltani, ha van hova, míg a benzinesnek van, hogy a 2500 az ideális fordulat, főleg a gyengébbeknek. Dízelt, ha nem muszáj, nem kell 2000 fölé engedni gyorsításon kivül, míg a benzineseket azért jó húzatni.
2018. ápr. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

#6

Persze...ha nem engeded 2000 felé mennyivel fogsz araszolni a pályán?

2018. máj. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
1-es és 2-es fokozatban alapjáraton is mehet, mert ott olyan az áttétel, hogy nem erőlködik a motor.
2018. máj. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!