Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mekkora jelentősége van az ET...

Mekkora jelentősége van az ET számnak az alufelnik esetében?

Figyelt kérdés
2010-es Honda Jazz típusú autómra raknék alufelniket R15-ös méretben 4x100 mm-es osztókörrel. A kívánt ET szám E38 lenne, de E35-öst találtam. Ez ha jól értelmezem 3 mm eltérést jelent, de nem tudom, hogy ez sok-e?
2018. ápr. 27. 06:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Az ET szám magában nem sokat jelent, csak a felni szélességével együtt lehet meghatározni, hogy jó-e az autódra.

Van ET kalkulátor, úgyhogy kalkulálj.

[link]


Nagy eltérés nem lehet, mert változik a geometria, és akár bele is érhet valamibe a felni, pl. a féknyeregbe.

2018. ápr. 27. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

3 mm magában semmit nem jelent.

Bajod nem lesz tőle. A szélesség mérvadó hozzá. De ha a gyári szélesség +0,5-1" szélességben gondolkozol max, akkor ET38 helyett az ET35 gond nélkül el fog férni. 3 mm-rel lóg kijjebb a felni azonos szélesség mellett, ez semmi

2018. ápr. 27. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
3mm a ebben az esetben nem jelent problémát.Csak arról kell meggyőződni a hogy a kerék nem ér hozzá semmihez teljesen elforgatott kormánnyal sem.
2018. ápr. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Abszolút semmit nem számít az a 3 mm, ET-ben nyugodtan lehet 15-20 mm eltérés is a gyárihoz képest, csak arra kell figyelni, hogy a kormány eltekerésénél ne érjen be sehova. De ha kissebb ET-s felnit veszel, akkor ez nem fog megtörténni.
2018. ápr. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Annyit számít, hogy én már vettem ugyanolyan ET-s felnit, amilyen a gyári, csak az eladó 6 col szélesként hirdette, futár hozta, és csak 5,5 col volt. Ettől függetlenül elmentem a gumishoz, mind a 4 felnire feltette a gumikat, majd mikor az egyik elsőt felcsavarozta, és megemelve megakarta forgatni a kerekeket, nem forgott, mert a féknyeregre rászorult. Sajnos 2 mm-en múlt a boldogságom.

Egy nyomtávszélesítővel megoldható lett volna, de inkább eladtam gumival együtt.


Azóta nagyon figyelek az ET-re. A mostani felnim 7mm-el van kijjebb, de az nem gond.

Ezért van az ET kalkulátor. A lényeg, hogy a külső fele ne legyen beljebb. Kifelé jöhet valamennyit.

2018. ápr. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!