Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha autószerelőhöz viszem a...

Ha autószerelőhöz viszem a kocsit, akkor vegyem meg előre a szükséges alkatrészeket?

Figyelt kérdés
Még soha nem voltam, nem tudom melyik opció lenne az olcsóbb.

2018. ápr. 28. 16:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne vedd meg.
2018. ápr. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor azt sem tudja az autó használója, hogy melyik alkatrész a hibás, az javítható-e, vagy cserélni kell...a kérdésedre már ebből is következik a válasz.

Korrekt autószerelő megrendeli a megfelelő alkatrészt, de meg is lehet beszélni vele, hogy te viszed.

A nem korrekt meg így is, úgy is át tud vágni, ha akar...

2018. ápr. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ne vedd meg.

Ő megteheti, meg is teszi, hogy a napi 2-3 alkalommal benéző bárdi/unix/stb furgonnal hozat egy kosár alkatrészt, mert még egy évjáraton beül is lehetnek eltérések akár egy féltengelycsuklónál vagy kerékcsapágynál, és a kihozott cuccokból kiválasztja a tényleg jót, a többit visszaküldi. Te ezt nem teheted meg. Jártam már így, a webáruházban rosszol volt beírva a cikkszám, aztán csak a szerelőnél derült ki, hogy az alkatrész nem Ignisé, hanem Altoé.


Másrészt, ő tudja, hogy melyik utángyártottal van csak a szívás, és melyik a jó. Te ezt nem tudod.


Harmadrészt, rühellik azokat, akik sajnálják tőlük azt az árrést, ami az alkatrészen lenne. Te úgysem kapod meg annyiért, amennyiért ő, csak ha valamelyik regisztrált partner nevében vásárolsz.

2018. ápr. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

hagyd az autószerelőre a kocsi problémájának megoldását.


ne azzal indíts, hogy ugye olcsó lesz, olcsó alkatrészből, lehetőleg okosban, örök garanciával..és ugye nem ver át?


az élet folyamatos tapasztalatszerzés...ez a bölcsesség alapja.

...nos neked ezen az úton ez az első lépés.

2018. ápr. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ahogy érzed, kis utánajárással kovács autón pl bárdihoz unixhoz képest féláron be tudod szerezni az alkatrészeket..
2018. ápr. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igazából nincs elromolva, csak én venném meg hozzá az olajat, tömítéseket, azzal se menne az idő, hogy ő szerezné be. Kösz amúgy!
2018. ápr. 28. 19:01
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerelő kétszer keres, 1 Te fizeted a 2. pedig az alkatrészek, ahová én hordom ott 4.500 HUF az óradíj, egy olajcsere 10 ezer, 700 az szűrő, 7 ezer az olaj, 2300 a munkadíj , de a 7 ezres olajat ő megkapja 6 ezerért a szűrőt is olcsóbban mondjuk 500. Hozzáteszem jókat dumálunk, ezért boldogan ki is fizetem a 10 ezret.
2018. ápr. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amiket tudsz biztosan hogy cserélni kell, azokat megveheted, biztos ami biztos alapon. A többit pedig majd lerendeli ő. De minimális szakértelmet igényel a dolog, pontos infókat kell tudj az autóról, milyen hónapban gyártották, motorkód, pontosan hány lovas, ilyesmi. Mert sok ember azt sem tudja, hány lovas az autója, azért írom.
2018. ápr. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Okés, arra gondoltam :D Persze, tudok mindent a kocsiról, 17 éve van nálunk. (ui. 99-es a kocsi.)
2018. ápr. 29. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!