Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A dízelmotor bírja a 3000-es...

A dízelmotor bírja a 3000-es fordulatot folyamatosan?

Figyelt kérdés
Ez kb a dízelek 2/3-os terhelése. Ezt még bírják hosszú távon? Szívós turbós mindegy milyen, általában a dízelek. mindegyiket figyelembe véve értem.

2018. máj. 1. 19:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
54%
Persze hogy bírja.
2018. máj. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
66%
Ezzel a fordulatszámmal a világból kimegy, sok dízel ennyit forog 130 körül, autópályán éppen ezért nagyjából hasonló terhelést kap hosszú távon.
2018. máj. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
0%

Szívós turbós mindegy milyen


Nem mindegy, mert úgy tervezik...

2018. máj. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Esetleg tapasztalatokat megoszthatnátok, hogy volt e valakinek dízele és ilyen használat mellett mennyit ment el, illetve lett e bármi baja ebből kifolyólag....mert egy ismerős azt hajtogatja, hogy a dízel pár 10 ezer alatt ki fog feküdni ha az élete nagy részén így hajtják. Mondtam, hogy ez szerintem nem igaz.
2018. máj. 1. 19:30
 5/22 anonim ***** válasza:
53%
Első vagyok. Közel 140-nél forog ennyit az autómban a motor. Ez egy kényelmes autópályatempó neki. Attól hogy forog nem lesz semmi baja. Azzal lehet gyilkolni ha városban mész a legnagyobb sebességi fokozatban, alapjárat közelében.
2018. máj. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
38%
Ja amúgy 350 ezer km körül van benne.
2018. máj. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 crudy ***** válasza:
26%
Ez abszolut nem igaz. Nem attol fekszenek ki a kotorok ha gyorsan forognak, hanem ha nagy terhelesen van. Ha 3000et forog attol meg lehet nagyon nagyon pici terhelesen mivel nem kell sok tuzeloanyag a lendulet megtartasahoz, csak a novelesehez. Azert forog sokat mert a kerekkel fix a kapcsolat es a tempo tartasahoz ennyit kell forogjon. Tapasztalatom is van vele, egy 320 cdi merci nem reg lepte tul a 300ezret alattam es a vilagon semmi baja nincs. Eleteben palyaauto volt nemetorszagban nagyreszt. 3000az kellemes a dizelnek, nyilvan ha kevesebb az meg jobb. Ha 3500at forog akkor se lesz baja. Csak kerulni kell a gyorsitasokat (ami persze lehetetlen) es akkor nagyon nagyon sokat elmennek a dizelek.
2018. máj. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
63%

Milyen tapasztalat érdekel? Ha a dízelek gyárilag ilyen fordulatszámon mennek pályatempóban akkor a gyártó azért csinálta úgy, mert úgy jó. Ugye nem gondolod, hogy hülyék tervezik a motorokat?


Tempomattal a világból kimehetsz egy dízellel 3000-res fordulaton.

2018. máj. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
38%

Semmi baja nem lesz.

Két dízel autóm van. Az újabb még nem mérvadó bármiféle tapasztalatot írni, mert még "bejáratós".

A régebbi 2005-ös, 293.000km-rel. Világ életében autópályán járok vele rendszeresen 200km-es etapokat. A tempomatot mindig megszokásból kerek 3000-es fordulaton kapcsolom be. Ez óra szerint 138km/h-nak felel meg. (GPS szerint 129-130, tehát nem lépem túl a megenegedettet.)

Mnt említettem így járok az autóval lassan 300.000km óta. A motor, turbó bontatlan. Azonnal indul hidegen-melegen. Olajat rátöltögetnem még soha nem kellett.

Ez egy teljesen kényelmes fordulat az autónak. 3000-nél már kicsit túl van a nyomatékmaximumon, de jóval a teljesítménymaximum előtt van. A tiltás is csak 5200-nál következik be. 3000-nél még van erőtartalék is bőven. És legalább ki tud égni minden, sosem volt EGR-kormolódási problémám.

Céges kocsink szintén dízel és szintén 3000 körüli fordulaton van 130km/h-nál. Igaz ebben "csak" 180.000km körül van még, de így használjuk, ami semmi gondot nem okozott. Ha nem lehetne ilyen fordulaton használni, akkor már 2000-nél szoftveresen le lenne tiltva. Vagy legalábbis a kezelési útmutatóban írnák, hogy tartósan autópályatempót autózni tilos a kocsival. Én még ilyet sehol nem láttam.

2018. máj. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
53%

Az enyém mivel csak ötsebességes 130-nál forog 3000 körül, 140-nél 3200 és 150-nél 3400

Ha lehet mindig 150-nel megyek vele 3400-as fordulaton, soha nem volt baja ettől

Üzemanyag, olaj, hűtőfolyadék, szűrők minden jó benne, miért ne menne. Most van benne 241 ezer kilométer

2018. máj. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!