Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honda Civic 93-as évjáratú...

Honda Civic 93-as évjáratú autómnak csöpög az olaja, tudnátok segíteni? (lent kifejtem)

Figyelt kérdés

2 kérdésem is lenne.

Az első,hogy az autóba milyen olajat kell vennem? Kihúztam a nvó pálcát és épphogy az alja egy picit olyan...milyen fajta kell bele?

Második kérdésem az lenne,hogy miután leteszem az autót,akkor csöpög belőle az olaj(nem szabályszerűen,hanem pár perc után már egy pici olajfolt van a betonon. Ennek milyen okai lehetnek,illetve ennek a megjavítása mennyire lehet húzós téma? Az autómnak ettől lehet valami baja,ha rendszeresen (hetente) a kifolyt olajt visszatöltöm?

Lehet,hogy most ezekkel a kérdésékkel hülyének fogok tűnni,de sajnos ebben a témában valóban az vagyok.

Köszönöm a segítséget előre is.



2018. máj. 4. 00:33
 1/5 crudy ***** válasza:
Az olajfolyas nagyon sok mindentol lehet, szimering, olajteknotomites, szelepfedeltomites, valtobol es meg egyeb helyrol folyhat. En azt nondom vidd el szerelohoz, ok se kitalaljak hanem megnezik. Az alkatresz biztos h valamilyen tomites tehat annyira nem lesz sok. Max 20ezerbol meguszod szerintem. Az olajat nem tudom, neten meg tudnam keresni de igazabol te is. Googleban megtalalsz mindent, egyebkent a gepkonyveben benne van, mar ha megvan az auto gepkonyve.
2018. máj. 4. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Törzskönyv illetve forgalmi van csak,ezért szeretnék segítséget kérni..első autóm és nem szeretném a tudatlanságom miatt tönkretenni...
2018. máj. 4. 01:32
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha csak ennyi műszaki rálátással bírsz, csupán egy megoldást látok: a lehető leggyorsabban vidd szerelőhöz.
2018. máj. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Termeszetesen elszeretnem,de csak 2-3honap mulva lesz ra penzem es ezert kerdeztem,hogy maximum mennyire keszuljek,illetve,hogy lesz-e az autonak valami baja ettol
2018. máj. 4. 10:17
 5/5 anonim ***** válasza:

Mennyire készülj?

Hát figyelj.

Egy 3 ezer forintos tömítéstől kezdve felfelé akármi.

Sajnos a "pár percenként cseppen 1-et" nem elég semmire ezt látni kell.

bele valószínűleg 5w30 kell, de vidd el, ott a szerelő biztosat mond.

2018. máj. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!