Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra K, mi a baj?

Opel Astra K, mi a baj?

Figyelt kérdés

Nemrég vett a barátnőm egy új Opel Astra K-t, 1.4-es motorral. Valami nagyon furcsa benne neki. Megnéztem én is, és ugyan azokat a hibákat tapasztaltuk:

1) A kormány mintha nem lenne kapcsolatban a kerekekkel. Elfordítására a kerekek rendesen elfordulnak, de semmi érzet nincs benne, és valahogy késik az egész. Ez igazán nagyobb sebességnél érezhető, hogy kicsivel hamarabb el kell kezdeni tekerni a kormányt, mint ahogy kezdődne a kanyar.

2) Valami állandóan letilt benne. Dombnak felfelé egyenes úton jól megy, de amint jön egy kicsit élesebb kanyar hiába nyomjuk a gázt, ő elveszi azt és majd csak akkor gyorsul mikor újra egyenesben van a kormány.

3) Murván egyszerűen megbolondul. A lakásunkhoz tartozó garázshoz kb. 80 méter hosszú murvás úton kell végigmenni. Ma reggel jöttem vele haza és kb. 30 km/h-s sebességgel jöttem az úton (ahogy azt szoktam a saját autómmal is) és majdnem az árokban kötöttem ki. Nincs benne fék. Vagyis igazából van, de murván nem fog. És nem azért mert blokkolnának a kerekek (tudom, hogy murván sokkal könnyebb leblokkolni), attól még messze van mégis szerintem visszavesz a fékerőből.


Ezeket a hibajelenségeket mi okozhatja? Vagy gyárilag ilyennek kellene lennie? Hisz mégis csak egy zsír új autó.



2018. máj. 5. 10:59
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

1) Ez az új autók "átka". Annyira finom a szervó, hogy nem érzel semmit a kormányon.


2) Ez is új autó "betegség". A mai autókat abszolút hülyebiztosra építik, elfordított kormánynál visszavesz a gázból.


3) Ez viszont fura. Nem szarok a gumik rajta?

2018. máj. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
14%
Opel..
2018. máj. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ugyan ilyen autóm van. Pár hónapja újonnan vettem.

Semmi ilyesmit nem tapasztalok, amiről írsz.

A kormányszervó valóban kicsit "lötyögős", lehetne közvetlenebb, de ilyen alulkormányozottság amiről beszámolsz, nálam abszolút nem jelentkezik.


Még garanciális bőven, vigyétek vissza a szervizbe, hogy nézzék meg! Ezek nem normális dolgok. Ott valami nem százas...

2018. máj. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek hogy válaszolt!


A gumi egyáltalán nem kopott, amivel vette az autót még az van rajta. Mondjuk, lehet hogy nem a legjobb minőségű, de attól még ilyeneket tényleg nem kellene csinálnia...


Akkor, mindenképp visszavisszük. Kíváncsi vagyok, hogy mit mondanak majd.

2018. máj. 5. 16:55
 5/6 A kérdező kommentje:

Na, visszavittük.

Leellenőriztek rajta mindent és tényleg hibás volt. Valamelyik vezérlő egységében nem volt valami jól beállítva gyárilag, emiatt produkálta a furcsa fékezéseket. Így az már jó lett. Viszont tempósabb kanyaroknál még mindig halott, simán elveszi ott is a gázt, ahol nem kellene. Valamint az egész kormányművön végigmentek, abban nem találtak hibát. Ki is próbálták úton, azt mondták hogy úgy kanyarodik ahogy kell. Ami azért elég elszomorító :(

2018. máj. 10. 19:10
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is most akarok venni újat valami kicsit.Talán corsát vagy fiestát.De minél egyszerűbbet.Telerakják őket minden hülyeséggel az ember meg csodálkozik hogy úgy jár mint a barátnőd.Ha újan ilyen milyen lesz később???
2018. máj. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!