Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Skoda Octavia 2013-as 1.8 TSI...

Skoda Octavia 2013-as 1.8 TSI vagy Audi A6 2009-10-es valami erősebb benzines motorral? Automata vagy kézi váltó?

Figyelt kérdés
Ahol néztem ott árban akkora eltérés nincs, úgyhogy ezt ne nézzük most, meg km állásban is kb egyformák, mindkettő 200K alatt.
2018. máj. 5. 20:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A Skoda fenntartási költsége és komfortja relatív jóval alacsonyabb lesz. Az azonos vételárból nem szabad következtetni a későbbi azonos költségekre.
2018. máj. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Döntsd el mire kell. Az Octavia méretét tekintve én az A4-hez párosítanám. Ha nincs szükség nagyzolásra, én maradnék a Skodánál. Puritánabb, de nem rossz autó. Az újabb TSI-k pedig megbizhatóbbak mint a korai konstrukciók. Csak nézz utána hogy melyik motorkódos volt a láncfeszítő görgő hibás és ne azt vedd, vagy cseréltesd ki a görgőt időben. Egyébként jó motor az 1.8TSI, jól fogyaszt, megy is rendesen, és ezek a fiatal modellek rendszerint 190-200 lovat tudnak a gyári 180 helyett ilyen fiatalon, kevés km mellett. Persze ha az valós. Ja és én kézi váltóval venném. Automatából max a 6 sebességes olajos DSG, a 7 sebességes száraz DSG-t kerüld messziról. A6-ot ennyi idősen már nem vennék. Prémium szedánt max csak újan vennék ha nagyon tele lennék. 10 év környékén jönnek elő a gondok rendesen, és egy szimpla ablakemelő szerkezet is sokkal drágább egy Skodáéhoz képest.
2018. máj. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Méretét tekintve? Úgy tudtam az Octavia sokkal tágasabb belső térrel van, és a csomagtere is jó 100 literrel nagyobb
2018. máj. 6. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!