Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sarga ABS lampa vilagit a...

Sarga ABS lampa vilagit a müszerfalon, menet közben is, tudok vele egyedül kezdeni vmit vagy azonnal szerviz?

Figyelt kérdés

Regi 2000-es evjaratu angol Honda Civic-röl van szo. Lassan 2 eve jarok vele, de nem volt meg komoly müszaki gondom vele, nem volt meg szervizben.

Ezt meg tudom oldani valahogy egyedül?

Nemetorszagban vagyok, tehat draga mulatsag a szerviz meg itteni jövedelemböl is...



2018. máj. 8. 00:53
 1/9 anonim ***** válasza:
48%

ABS nélkül a fék működik, tehát az autó használható, de számolni kell esetenként a hosszabb fékúttal.

Azt nem lehet megmondani, mi a hiba az ABS-el, lehet egy vezeték szakadás, jeladó hiba, stb.

2018. máj. 8. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
ket evente nem art pl fekfolyadekot cserelni
2018. máj. 8. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
mellesleg Nemetorszagban elek en is 2 autoval es rendesen szervizelve vannak... draga, de ha kell, kell, ha meg nem akarod, jarj biciklivel...
2018. máj. 8. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem a feltengelyen a jelado doglott be. Ha levettem a sarut az akksirol par percre, 2-3 napig mukodott ujra, aztan ujra kezdte.
2018. máj. 8. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egyedül is megoldható, fekete szigszalaggal leragasztod a lámpát. Ennél komolyabb beavatkozáshoz szakember kell.


És ajánlott, mert ha a fékkel van gondod, annak csúnya vége is lehet. Még itt, Németországban is.

2018. máj. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Persze, hogy megoldható. Nagyon sok minden megoldható. Feltéve, hogy van pótalkatrészed és megfelelő szerszámod. Az ABS lámpa világítása több mindent jelenthet. Első körben ki kéne derítened, hogy a te adott autódnál általában mikor szokott jelezni. Gyakori hiba, hogy elkoszolódik az egyik jeladó, ilyenkor azt letisztítod és már jó is. Az is lehet, hogy az egyik elektromos relé dögledezik, újraforrasztod a lábait és már jó is. De lehet bármi más. Kössél rá egy OBDII olvasót, az segíteni fog.
2018. máj. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ma menetem kb 20 km-t varosban is csak egy 5 km-en egett az ABS a többi 15 km-en nem. Ez roppant erdekes volt.


Megvarjam, hoyg folyamatosan egjen vagy probaljam igy megoldani a problemat?


Lehet hogy inkabb tenyleg meg kellene fogadni a kollega javaslatat es biciklivel jarni...

2018. máj. 8. 19:12
 8/9 anonim ***** válasza:

Bakker azt nem hiszem el, hogy Németországban élsz német fizetésből és annyira smucig vagy hogy fékhiba miatt sem vagy hajlandó egy szerviznek megmutatni az autódat.


Eszem-feszom megáll.

2018. máj. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Tavaly karacsony elött kirugtak (nem hosszabbitottak meg a munkaszerzödest) azota meg nem talaltam melot..&@&˛@&


Szoal most takarekoskodnom kell es idöm is van ilyenekkel foglalkozni.

2018. máj. 9. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!