Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vettem egy Honda Civic-et...

Vettem egy Honda Civic-et (6gen) és fogy a hűtővíz a kiegyenlítő tartályból. Mi lehet a baj? (Több infó)

Figyelt kérdés
Vettem egy 99-es 6. generációs Honda Civic-et és sajnos észre vettem, hogy a kiegyenlítő tartályból fogy a hűtővíz. Az autóban valós lekérdezett 176000km van. Nem zörög/csörög, fürge, nem füstöl, nem melegszik, az olaj se volt vizes. Semmi más baját nem látunk csak, hogy fogy belőle a víz (szerelő is látta, de akkor még nem vettük észre). A tartállyal lehet a baj?
2018. máj. 8. 14:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Hengerfej pakolás.
2018. máj. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Meg kell egy kicsit hajtani , majd száraz helyen megállni és megnézni hátha csepeg vagy szivárog valahol belőle.

Addig felesleges totózni hogy mi a baja.

2018. máj. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Lehet hülyén hangzik de mi az a hengerfej pakolás? Tömítés?
2018. máj. 8. 16:09
 4/8 anonim ***** válasza:
Általában ha fogy a víz, akkor a hengerfejnél ahol a hűtővíz kering a tömítés tönkremegy, esetleg a vízgomba amik a henger falába vannak, kilyukad és így elfogy, elillan a víz hamar, ilyenkor látni, hogy szürkén füstől, forr a víz.
2018. máj. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen igen. És éppen ez az, hogy egyik ilyen problémát sem csinálja. Maga ez a "pakolás" szó amit nem értek. Mindegy nem fogok találgatni. Elviszem szerelőhöz.

Köszönöm.

2018. máj. 8. 18:16
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, hengerfej tömítés. 1-es vagyok, bocsi, Szlovákiában élek, mi pakolásként is emlegetjük.
2018. máj. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha nem csinálná, akkor nem fogyna el a kiegyenlítő tartályból. Normál esetben 4-5 év alatt sem fogy, párolog el.
2018. máj. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Basszus. Elfelejtettem ide beírni. Nem hengerfejes. Csak egy bilincs gyengült el és ott engedte a vizet. De köszönöm!
2018. aug. 6. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!