Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 18 éves A-Merci, vagy 13 éves...

18 éves A-Merci, vagy 13 éves Swift?

Figyelt kérdés

21 éves swiftemet szeretném lecserélni. Egyrészt mert öreg, és jönnek elő a hibák, másrészt mert nem légkondis.

Eddig nagyon márkahű voltam, mert nagyon bevált a Suzuki (olcsó, megbízható, jó fogyasztású).

Ingázok, napi 2x30 km- megyek, meg a gyereket viszem oviba.

Tehát mindenképpen kicsi kocsiban gondolkozom, jó fogyasztással.

Eddig az Igniseket, és a gömbölyű Swifteket néztem. De férjem mutatott pár A-Mercit. De azok ugye öregebbek ugyanannyiért. Anyósoméknak van Mercedes Vaneo-juk, azt már vezette férjem, és mondta, hogy ha beülnék, megérezném a külömbséget a 2 márka között.


De vajon a Mercik mennyire megbízhatóak? Illetve ha szervízelni kell, gondolom jóval drágábbak, mint a Suzuki. ÉS fogyasztásban?


Melyik lenne a jobb választás hosszútávon?



2018. máj. 10. 10:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

na jó, de gondolom a férjed is csak a 21 éves swifthez hasonlítja a vaneo-t, úgy azért egyértelmű, hogy annál jobb...de egy 2005-öshöz képest már ég és föld.


egy facelift-es a mercihez hasonlítva már elgondolkodna az ember, jobb-e, bár szerintem ott is ez inkább felszereltségfüggő, ami meg hát a zömmel külföldről behozott a mercik esetén inkább a fapad kategória, mert a kereskedő ugye a full extráson nem tud annyit keresni, hogy megérje behozni.


egy mondjuk fapados facelift a merci meg ugye drágább is, mint egy hasonló korú swift.


szóval én felejteném azt a régi mercit.

2018. máj. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
A régi A mercik elég gyatrák, miért nem néztek valami klímás Corsa-t, Polo-t stb. Valamit ami megbízható és nem papírból van, ha már a gyerek mindig bent ül.
2018. máj. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


A gyerek már 5 éves, köszöni jól van a régi swiftben is.


Szerintem a baleset/túlélés nem a kocsin múlik, hanem sofőrön és a szerencsén...

Szóval az nem szempont.

Akkor maradok az "eredeti tervnél" és új Swifteket nézegetek. Remélem vannak olyan jók, mint a régi.

2018. máj. 10. 12:59
 4/12 anonim ***** válasza:
53%
Persze, mindegy, hogy a 0.1-es porladó lemez hajlik rád, vagy egy komolyabb utascella vesz körül...
2018. máj. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

A BMV-ben is meghaltak, akikbe hátulról mentek.

És a Marutiba is túlélte az idős házaspár, akik villanyoszlopot vittek ki...



Mint írtam, 5 éve vezetem a swiftet, elég sokat, és még koccanásom sem volt.

Ha az úton kell meghalnom, meghalok a Merciben is...

2018. máj. 10. 15:01
 6/12 anonim ***** válasza:

A kérdés lényegére vissza térve, az A-s Mercik nem a megbízhatóságukról ismertek.

Ehhez hozzá tartozik, hogy itthon ezekből keveset adtak el szalonból, többségük kintröl behozott, sokat futott, visszatekert órás darab, nehezen ellenőrizhető múlttal, és a szervizeknél a Mercedes logót is meg kell fizetni.

2018. máj. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
32%
Oké, van az a szint ami alatt nem érdemes vitatkozni. Reméljük nem lesz baleset, ha te azt hiszed, hogy a te vezetési tudásodon múlik csak bármi...
2018. máj. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha minden számít akkor egyértelmű a Swift a nyerő, pláne egy olyan mercivel szemben amit a jávorszarvas teszten sikerült felborítani. Illetve mivel prémium+18év várhatóan a futóműhöz is hozzá kell nyúlni, a rozsda is megjelenhet.
2018. máj. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindig rajtad múlik a baleset, nem mindent lehet elkerülni, és ha megvan a baj, nagyon nem mindegy, hogy milyenek az esélyeid. Régi swiftben nagyon rosszak. Újabb autóban könnyű sérülésekkel megúszhatod azt, amit abban nem élsz túl.

Régi A Mercedes egy hulladék, hanyagold! Rohad, megbízhatatlan, egy igazi budi, a márka legsötétebb korszakából.

A gömbölyű Swift sokkal biztonságosabb, mint a régi, szerintem vállalható. 1.3 motoroknál készülni lehet egy váltócsapágy cserére, ha még nem történt meg, ez kb. 80ezer Ft. Szubjektíven nekem nem tetszett, de egyébként jó választás lehet, ha elég az a pici méret. Az Ignisnél is fennáll a hiba, és a hátsó futóműve is elég gyatra, viszont valamivel tágasabb.

A válasz tehát inkább Suzuki, ha ezek közül kell választani.

2018. máj. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Elég nagy butaság azt hinni, hogy csak a sofőrön meg a szerencsén múlik egy baleset megúszása.

A rénszarvasos borulás a tesztelésen történt, emiatt alapfelszereltségként rakták bele a menetstabilizátort, én nem hiszem, hogy egy szintén magas felépítésű Ignis jobban viselkedne hasonló helyzetben, csak annál belefér.

Ettől függetlenül nekem nem kéne A-osztályos Merci, nem sok van benne a márkától elvárt előnyökből, a szervizelése meg katasztrófa, nem is annyira az alkatrészárak, mint inkább a szerelhetőség miatt.

2018. máj. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!