Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy hívják azt a motort...

Hogy hívják azt a motort amelybe lehet tankolni dízelt és benzint is?

Figyelt kérdés

Talán Mazda kocsik voltak, de hányas évjáratúak?

Annyira szeretem a dízelt hogy inkább meghalok, de akkor sem fogok benzinessel járni...


2018. máj. 11. 17:37
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Régen valamelyik ruszki tankról - amit nálunk is használnak/használtak - olvastam, hogy szinte mindennel elment a motorja, de azt direkt arra tervezték, hogy olyan alacsony kompresszió stb volt benn, meg gondolom pár egyéb módosítás, hogy háborús körülmények között körülbelül a a lakosoktól " kölcsönzött " pálinkát beleöntve is elmenjen.
2018. máj. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

[link]


"A harckocsi lánctalpait egy V46-os típusjelzésű alapvetően dízelmotor hajtja, de – elmegy ez benzinnel, kerozinnal, alkohollal vagy ezek keverékével is – mondja Susa törzsőrmester miközben már percek óta a lecsavarozott vastag páncéllemezből készült motorháztető kinyitásán dolgozik. A motor egyébként a legjobb teljesítményét gázolajjal adja le, a papírforma szerint 38000 köbcentis 720 lóerős, 12 hengeres V motor, ami teljesen mechanikus, nélkülöz mindenféle motorvezérlő elektronikát, ellenben viszont indítható levegővel, elektromosan akkumulátorról, bevontatással, vagy külső áramforrásról."


Gyors megkerestem

2018. máj. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Oké, kicsit nagyon eltértünk... :)

Privátba küldtek üzit hogy Mazda Skyactive-X a neve, és mehet bele minden.


[link]

2018. máj. 11. 23:05
 14/16 anonim ***** válasza:

Végigolvastad a cikket?


Csak mert sehol nem írják, hogy "mehet bele minden". Ez egy benzinmotor.

2018. máj. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Ez egy benzin motor, csak mivel a Diesel nem a jövő motorja a Mazda csinált egy olyan benzinmotort ami megközelíti fogyasztásban és így kiváltja a dieselt. Kár, hogy a kasztnit a Mazda még most sem meríti. Ennek nem tudom az okát azt hiszik mindenki 5-6évente kocsit cserél? Lehet magukból indulnak ki, hogy tengerrel körülvett sziget ország és úgyis hamar szétrohad a kasztni...Én a második Mazdámat gyűröm, imádom de emiatt a következő kocsim más márka lesz majd...
2018. máj. 14. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
74%

"... és mehet bele minden"

Ez így, ebben a formában nem igaz. A Skyactiv-X benzinnel működik, de nem csak szikrával tudja gyújtani, mint a hagyományos benzinmotorok, hanem kompresszióval is. Viszont gázolajjal nem tudod üzemeltetni.

2018. máj. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!